Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

Firma Motorola Solutions otrzymała z Niemiec zamówienie na dostawę 25 tysięcy radiotelefonów TETRA wraz z akcesoriami, szkoleniem i usługami logistycznymi. Odbiorcą jest biuro zamówień publicznych kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn (GMSH). Radiotelefony i akcesoria będą służyć 1500 organizacjom bezpieczeństwa publicznego ze Szlezwika-Holsztynu, w tym wszystkim służbom ratunkowym, zawodowej i ochotniczej straży pożarnej oraz służbom ochrony cywilnej.

Dostarczone zostaną radiotelefony ręczne MTP850 FuG, MTP850Ex (iskrobezpieczne) oraz przewoźne MTM800 FuG. Terminale o oznaczeniu FuG (niem. Funkgerät – urządzenie radiowe) to wersje przystosowane do użytku w niemieckiej ogólnokrajowej sieci TETRA, BOSNet, wyróżniające się kilkoma cechami takimi, jak specjalne złącze boczne w MTP850 FuG. Zapewniają one także całkowite (end-to-end) szyfrowanie prowadzonej łączności radiowej zgodne z wysokimi wymaganiami niemieckiego Biura ds. Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI). W ramach czteroletniej umowy ramowej zawartej z GMSH, Motorola Solutions zorganizuje u zamawiającego przeszkolenie użytkowników oraz zapewni wsparcie inżynierskie, aktualizacje oprogramowania i helpdesk.

Nowe radiotelefony nie trafią jedynie do policji w Szlezwiku-Holsztynie, ta bowiem już od 2010 roku korzysta ze sprzętu TETRA i usług firmy Motorola Solutions, podobnie jak służby z Berlina, Brandenburgii, Hesji, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhaltu, Turyngii oraz federalne służby bezpieczeństwa i porządku publicznego.

“Zwycięstwo w najnowszym przetargu na dostawę radiotelefonów TETRA i usługi wsparcia dla Szlezwika-Holsztynu podkreśla reputację i zaufanie dla naszej technologii, jakie zdobyliśmy, z powodzeniem dostarczając rozwiązania do wykonywania zadań o krytycznym znaczeniu agencjom bezpieczeństwa publicznego z Niemiec i całego świata”, skomentował Christoph Thomas, wiceprezes firmy Motorola Solutions w regionie Europy Zachodniej i Afryki Północnej. “W ramach tego przedsięwzięcia straż pożarna, służby ratunkowe i ochrony cywilnej w Szlezwiku-Holsztynie zostaną wyposażone w najlepsze z dostępnych narzędzi do wykonywania swoich zadań o krytycznym znaczeniu w sposób szybki, efektywny i niezawodny”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń