Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

Firma Motorola Solutions otrzymała z Niemiec zamówienie na dostawę 25 tysięcy radiotelefonów TETRA wraz z akcesoriami, szkoleniem i usługami logistycznymi. Odbiorcą jest biuro zamówień publicznych kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn (GMSH). Radiotelefony i akcesoria będą służyć 1500 organizacjom bezpieczeństwa publicznego ze Szlezwika-Holsztynu, w tym wszystkim służbom ratunkowym, zawodowej i ochotniczej straży pożarnej oraz służbom ochrony cywilnej.

Dostarczone zostaną radiotelefony ręczne MTP850 FuG, MTP850Ex (iskrobezpieczne) oraz przewoźne MTM800 FuG. Terminale o oznaczeniu FuG (niem. Funkgerät – urządzenie radiowe) to wersje przystosowane do użytku w niemieckiej ogólnokrajowej sieci TETRA, BOSNet, wyróżniające się kilkoma cechami takimi, jak specjalne złącze boczne w MTP850 FuG. Zapewniają one także całkowite (end-to-end) szyfrowanie prowadzonej łączności radiowej zgodne z wysokimi wymaganiami niemieckiego Biura ds. Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI). W ramach czteroletniej umowy ramowej zawartej z GMSH, Motorola Solutions zorganizuje u zamawiającego przeszkolenie użytkowników oraz zapewni wsparcie inżynierskie, aktualizacje oprogramowania i helpdesk.

Nowe radiotelefony nie trafią jedynie do policji w Szlezwiku-Holsztynie, ta bowiem już od 2010 roku korzysta ze sprzętu TETRA i usług firmy Motorola Solutions, podobnie jak służby z Berlina, Brandenburgii, Hesji, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhaltu, Turyngii oraz federalne służby bezpieczeństwa i porządku publicznego.

“Zwycięstwo w najnowszym przetargu na dostawę radiotelefonów TETRA i usługi wsparcia dla Szlezwika-Holsztynu podkreśla reputację i zaufanie dla naszej technologii, jakie zdobyliśmy, z powodzeniem dostarczając rozwiązania do wykonywania zadań o krytycznym znaczeniu agencjom bezpieczeństwa publicznego z Niemiec i całego świata”, skomentował Christoph Thomas, wiceprezes firmy Motorola Solutions w regionie Europy Zachodniej i Afryki Północnej. “W ramach tego przedsięwzięcia straż pożarna, służby ratunkowe i ochrony cywilnej w Szlezwiku-Holsztynie zostaną wyposażone w najlepsze z dostępnych narzędzi do wykonywania swoich zadań o krytycznym znaczeniu w sposób szybki, efektywny i niezawodny”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń