Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

25 tys. radiotelefonów Motorola dla służb ze Szlezwika-Holsztynu

Firma Motorola Solutions otrzymała z Niemiec zamówienie na dostawę 25 tysięcy radiotelefonów TETRA wraz z akcesoriami, szkoleniem i usługami logistycznymi. Odbiorcą jest biuro zamówień publicznych kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn (GMSH). Radiotelefony i akcesoria będą służyć 1500 organizacjom bezpieczeństwa publicznego ze Szlezwika-Holsztynu, w tym wszystkim służbom ratunkowym, zawodowej i ochotniczej straży pożarnej oraz służbom ochrony cywilnej.

Dostarczone zostaną radiotelefony ręczne MTP850 FuG, MTP850Ex (iskrobezpieczne) oraz przewoźne MTM800 FuG. Terminale o oznaczeniu FuG (niem. Funkgerät – urządzenie radiowe) to wersje przystosowane do użytku w niemieckiej ogólnokrajowej sieci TETRA, BOSNet, wyróżniające się kilkoma cechami takimi, jak specjalne złącze boczne w MTP850 FuG. Zapewniają one także całkowite (end-to-end) szyfrowanie prowadzonej łączności radiowej zgodne z wysokimi wymaganiami niemieckiego Biura ds. Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI). W ramach czteroletniej umowy ramowej zawartej z GMSH, Motorola Solutions zorganizuje u zamawiającego przeszkolenie użytkowników oraz zapewni wsparcie inżynierskie, aktualizacje oprogramowania i helpdesk.

Nowe radiotelefony nie trafią jedynie do policji w Szlezwiku-Holsztynie, ta bowiem już od 2010 roku korzysta ze sprzętu TETRA i usług firmy Motorola Solutions, podobnie jak służby z Berlina, Brandenburgii, Hesji, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhaltu, Turyngii oraz federalne służby bezpieczeństwa i porządku publicznego.

“Zwycięstwo w najnowszym przetargu na dostawę radiotelefonów TETRA i usługi wsparcia dla Szlezwika-Holsztynu podkreśla reputację i zaufanie dla naszej technologii, jakie zdobyliśmy, z powodzeniem dostarczając rozwiązania do wykonywania zadań o krytycznym znaczeniu agencjom bezpieczeństwa publicznego z Niemiec i całego świata”, skomentował Christoph Thomas, wiceprezes firmy Motorola Solutions w regionie Europy Zachodniej i Afryki Północnej. “W ramach tego przedsięwzięcia straż pożarna, służby ratunkowe i ochrony cywilnej w Szlezwiku-Holsztynie zostaną wyposażone w najlepsze z dostępnych narzędzi do wykonywania swoich zadań o krytycznym znaczeniu w sposób szybki, efektywny i niezawodny”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń