Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola dostarczy 8900 radiotelefonów TETRA dla norweskich służb ratunkowych

Motorola dostarczy 8900 radiotelefonów TETRA dla norweskich służb ratunkowych

Firma Motorola Solutions została wybrana na dostawcę terminali radiowych TETRA dla norweskich ochotniczych służb ratunkowych oraz straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w trzech przetargach rozpisanych niedawno przez Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii. Producent dostarczy łącznie około 8900 ręcznych i przewoźnych radiotelefonów TETRA.

W ramach procesu przetargowego użytkownicy wymienionych organizacji testowali urządzenia różnych producentów w praktycznych sytuacjach. Radiotelefony Motorola Solutions zostały wybrane z racji ponadprzeciętnej jakości dźwięku, wytrzymałości i przyjazności dla użytkownika.

Dostarczone zostaną w sumie cztery modele terminali: ręczne MTP3200 i MTP3250 oraz przewoźne MTM5400 i MTM5500. 5000 sztuk otrzyma norweska straż pożarna, 2000 — ratownicy medyczni i opieka zdrowotna, w ramach 2 i 3 fazy projektu Nødnett (norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA), a 1900 sztuk trafi do ochotniczych służb (9 ogólnokrajowych organizacji, w tym Czerwonego Krzyża i ratownictwa morskiego), które Motorola doposaży wraz ze swoim partnerem, firmą TC Connect.

Radiotelefony z serii MTP3000 charakteryzują się ponadprzeciętną czułością (lepszą o 2 dB) względem wszystkich innych radiotelefonów TETRA, co przekłada się na 14-procentowy wzrost zasięgu łączności i pokrycie zasięgiem o 30% większego obszaru w porównaniu do radiotelefonu opisanego w standardzie ETSI (użyty model Haty).

“Dostarczanie niezawodnych rozwiązań łączności dla norweskich organizacji bezpieczeństwa publicznego jest dla nas wciąż najwyższym priorytetem i jesteśmy bardzo zaszczyceni, że Norweska Straż Pożarna jeszcze raz wybrała nasze urządzenia radiowe TETRA w kolejnych fazach projektu [Nødnett — przyp red.] i tym, że norweska służba zdrowia zdecydowała się teraz na nasze przyjazne użytkownikowi urządzenia. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w dostarczanie rozwiązań spełniających ich potrzeby i wspieranie ich łączności o znaczeniu krytycznym,” powiedział Tom Quirke, wiceprezes i główny menedżer Global TETRA Organization w Motorola Solutions.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń