Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola dostarczy 8900 radiotelefonów TETRA dla norweskich służb ratunkowych

Motorola dostarczy 8900 radiotelefonów TETRA dla norweskich służb ratunkowych

Firma Motorola Solutions została wybrana na dostawcę terminali radiowych TETRA dla norweskich ochotniczych służb ratunkowych oraz straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w trzech przetargach rozpisanych niedawno przez Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii. Producent dostarczy łącznie około 8900 ręcznych i przewoźnych radiotelefonów TETRA.

W ramach procesu przetargowego użytkownicy wymienionych organizacji testowali urządzenia różnych producentów w praktycznych sytuacjach. Radiotelefony Motorola Solutions zostały wybrane z racji ponadprzeciętnej jakości dźwięku, wytrzymałości i przyjazności dla użytkownika.

Dostarczone zostaną w sumie cztery modele terminali: ręczne MTP3200 i MTP3250 oraz przewoźne MTM5400 i MTM5500. 5000 sztuk otrzyma norweska straż pożarna, 2000 — ratownicy medyczni i opieka zdrowotna, w ramach 2 i 3 fazy projektu Nødnett (norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA), a 1900 sztuk trafi do ochotniczych służb (9 ogólnokrajowych organizacji, w tym Czerwonego Krzyża i ratownictwa morskiego), które Motorola doposaży wraz ze swoim partnerem, firmą TC Connect.

Radiotelefony z serii MTP3000 charakteryzują się ponadprzeciętną czułością (lepszą o 2 dB) względem wszystkich innych radiotelefonów TETRA, co przekłada się na 14-procentowy wzrost zasięgu łączności i pokrycie zasięgiem o 30% większego obszaru w porównaniu do radiotelefonu opisanego w standardzie ETSI (użyty model Haty).

“Dostarczanie niezawodnych rozwiązań łączności dla norweskich organizacji bezpieczeństwa publicznego jest dla nas wciąż najwyższym priorytetem i jesteśmy bardzo zaszczyceni, że Norweska Straż Pożarna jeszcze raz wybrała nasze urządzenia radiowe TETRA w kolejnych fazach projektu [Nødnett — przyp red.] i tym, że norweska służba zdrowia zdecydowała się teraz na nasze przyjazne użytkownikowi urządzenia. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w dostarczanie rozwiązań spełniających ich potrzeby i wspieranie ich łączności o znaczeniu krytycznym,” powiedział Tom Quirke, wiceprezes i główny menedżer Global TETRA Organization w Motorola Solutions.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń