Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola dostarczy terminale dla norweskich strażaków i obrony cywilnej

Motorola dostarczy terminale dla norweskich strażaków i obrony cywilnej

Motorola Solutions zwyciężyła w ostatnim przetargu rozpisanym przez Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej (DNK), podległą Ministerstwu Sprawiedliwości Norwegii. Jego przedmiotem była dostawa terminali TETRA dla norweskiej straży pożarnej, w ramach końcowych dwóch faz wdrażania ogólnokrajowej sieci Nødnett, oraz dla norweskiej obrony cywilnej w całym kraju.

Łącznie Motorola dostarczy obydwu organizacjom co najmniej 7300 ręcznych radiotelefonów MTP3250 i MTP850Ex oraz przewoźnych MTM5400. Model MTP3250 charakteryzuje się najwyższą czułością na rynku (o 2 dB względem innych radiotelefonów TETRA) i podobnie jak cała seria MTP3000 zapewnia ponadprzeciętną jakość dźwięku, optymalny poziom głośności i czysty odsłuch nawet w najhałaśliwszym otoczeniu. Iskrobezpieczny MTP850Ex posiada z kolei certyfikaty ATEX i IECEx, alarm upadkowy (Man Down) i duże przyciski umożliwiające jego obsługę w rękawicach, więc stanowi idealny wybór dla strażaków pracujących w niebezpiecznym środowisku. Przewoźny radiotelefon MTM5400 może z kolei pełnić rolę bramki lub przekaźnika DMO i wspiera technologię szybkiej transmisji danych w sieci TETRA — TEDS.

Ten kontrakt umacnia wiodącą pozycję firmy Motorola Solutions na rynku rozwiązań TETRA. Jej usługi, produkty i aplikacje są obecnie wykorzystywane w 120 krajach na całym świecie.

„Jako główny kontrahent w projekcie Nødnet — nowym ogólnokrajowym systemie komunikacji dla norweskich służb bezpieczeństwa publicznego, mamy mocną pozycję w Norwegii. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że strażacy po raz kolejny wybrali nasze urządzenia radiowe TETRA oraz tym, że norweska obrona cywilna także sięgnęła po nasze przyjazne dla użytkownika terminale. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w dostarczanie rozwiązań odpowiadających ich potrzebom i wspieranie ich łączności o znaczeniu krytycznym,” skomentował Manuel Torres, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w sektorze rządowym w regionie Europy i Afryki.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń