Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sztokholmscy strażacy przechodzą na łączność cyfrową dzięki radiotelefonom TETRA Motorola.

Sztokholmscy strażacy przechodzą na łączność cyfrową dzięki radiotelefonom TETRA Motorola.

Firma Motorola Solutions, wiodący dostawca rozwiązań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym, ogłosiła, że jej brytyjski partner , Celab, zawarł umowę ramową na dostarczanie przez kolejne cztery lata terminali TETRA wraz z akcesoriami oraz usług dla czterech jednostek szwedzkiej straży pożarnej. Służą one 27 gminom otaczającym Sztokholm. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, jest to największe w Szwecji zlecenie dostawy cyfrowych terminali radiowych dla służb ratowniczych.

Rozwiązanie to pozwoli straży pożarnej przejść z łączności analogowej na cyfrową, za sprawą dostarczonych, intuicyjnych i wytrzymałych, radiotelefonów charakteryzujących się sprawniejszą łącznością głosową i transmisją danych, zwiększoną wydajnością dzięki zdalnemu zarządzaniu terminalami oraz niezawodnością dzięki bezpiecznej, szyfrowanej transmisji. Ponadto, strażacy będą mogli jednym naciśnięciem przycisku połączyć się z innymi służbami pracującymi w szwedzkiej ogólnonarodowej sieci RAKEL. Pomoże to zapewnić bezpieczeństwo 2 milionom mieszkańców rejonu Sztokholmu.

Kluczowe wiadomości

  • Motorola za pośrednictwem firmy Celab dostarczy 850 cyfrowych radiotelefonów TETRA, takich jak ręczne, kompaktowe i lekkie MTP850S oferujące najwyższą jakość cyfrowej transmisji głosu i intuicyjny interfejs stylizowany na telefon komórkowy. Funkcja alarmu Man Down wysyła dyspozytorowi powiadomienie, w wypadku gdy radiotelefon leży nieruchomo przez określony czas lub przechylił się o dany kąt.
  • Motorola dostarczy również wielokrotnie nagradzany radiotelefon ATEX – MTP850Ex zaprojektowany z myślą o pracy w niebezpiecznym otoczeniu, gdzie obecny jest potencjalnie wybuchowy gaz lub pył.
  • Kolejnym z radiotelefonów dostarczanych w ramach tego zamówienia będzie przewoźny MTM5400, charakteryzujący się zwiększonym zasięgiem łączności, lepszą jakością dźwięku i zaawansowaną transmisją danych.
  • Zarówno ręczne, jak i przewoźne radiotelefony TETRA oferują najwyższe możliwości komunikacyjne, pozwalające użytkownikom nawiązywać łączność na dalekie dystanse, z najwyższą jakością dźwięku oraz optymalizujące zasięg wewnątrz budynków i w gęsto zabudowanych obszarach.
  • Dostarczone zostanie również rozwiązanie firmy Motorola do zarządzania terminalami – iTM. Umożliwia ono zdalne konfigurowanie i zarządzanie oprogramowaniem wszystkich radiotelefonów z jednego miejsca.
  • Portfolio TETRA firmy Motorola zawiera rozwiązania infrastrukturalne, terminale, aplikacje i usługi użytkowane obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie. Motorola wciąż utrzymuje wiodącą pozycję w obszarze rozwiązań cyfrowej łączności TETRA, a ostatnio osiągnęła liczbę 1,7 miliona dostarczonych na całym świecie terminali TETRA.
  • Wytrzymałe i intuicyjnie obsługiwane produkty firmy Motorola przechodzą rygorystyczne testy na każdym etapie rozwoju, aby zagwarantować wysoką jakość i niezawodną pracę nawet w skrajnych warunkach.
  • Celab jest partnerem firmy Motorola w Szwecji, dostarczającym jej rozwiązania do RAKEL, jak i również do innych, rządowych i komercyjnych, użytkowników.

Cytaty uzupełniające

Tom Quirke, wiceprezes i główny menedżer Global TETRA Organization w Motorola Solutions

„Jesteśmy zaszczyceni faktem, że sztokholmska straż pożarna wybrała tak rozległy zakres rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym firmy Motorola. Potwierdza to naszą pozycję lidera w łączności o znaczeniu krytycznym. Jesteśmy zaangażowani w szwedzki rynek i wspieramy użytkowników sieci RAKEL całym naszym doświadczeniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami TETRA.”

Lars-Gunnar Gydemo, kierownik ds. sprzedaży dla RAKEL w Celab

„Jesteśmy niezwykle dumni z wygrania tego ważnego przetargu na dostarczenie terminali TETRA dla Sztokholmskiej Organizacji Służb Ratunkowych (SSBF). Jest to doskonałe zadanie dla nas i cieszymy się z możliwości służenia naszemu klientowi w nadchodzących latach.”

Kent Lundqvist, Sztokholmska Straż Pożarna

„Straż pożarna w Szwecji stara się modernizować swoje technologie łączności. Po konkurencyjnym przetargu, obejmującym wyczerpujące testy, wybraliśmy rozwiązania i usługi TETRA firmy Motorola. Intuicyjne urządzenia Motoroli dają naszym pracownikom ponadprzeciętną jakość dźwięku, a doświadczenie firmy Celab zapewni odpowiednie wsparcie i obsługę w łatwym przechodzeniu z łączności analogowej na cyfrową.”

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń