Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wygrała przetarg na dostawę TETRY w chińskim Nanning

Motorola wygrała przetarg na dostawę TETRY w chińskim Nanning

Motorola Solutions, poinformowała o podpisaniu kontraktu na dostawę cyfrowego systemu łączności TETRA, pracującego w paśmie 800 MHz, dla potrzeb Rządowej Sieci Radiowej (GRN – Government Radio Network) miasta Nanning w Chinach.

 

System ten charakteryzuje się zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii i posiada liczne mechanizmy redundancji gwarantujące nieprzerwaną pracę  (przejście w tryb awaryjny odbywa się w sposób niewidoczny dla użytkownika).

Jest to już kolejny tego typu kontrakt Motoroli. Podobne systemy powstały w Hong Kongu, Chengdu i Szanghaju. Jest to dowód na to, że cyfrowe sieci radiowe TETRA oferowane przez Motorola Solutions doskonale przyjęły się w sektorach chińskiej łączności kryzysowej i GRN.

Pierwsza faza tego projektu zostanie wdrożona w roku 2011. Sieć będzie zintegrowana z komputerowym systemem wspomagania dowodzenia (CAD). Zapewni niezawodną oraz wygodną łączność służbom miejskim i bezpieczeństwa publicznego z Nanning.

Kluczowe fakty:

  • Cyfrowa sieć TETRA z pasma 800 MHz oparta jest w całości na platformie IP i całkowicie spełnia wymagania łączności kryzysowej. System nie tylko pozwala na przesyłanie głosu ale także danych (transmisja pakietowa z prędkością 28.8 kbps, wiadomości tekstowe o długości do 500 słów, itd.). Dzięki transmisji danych możliwe będzie przesyłanie do ośrodka dowodzenia pozycji GPS policjantów i pojazdów (odświeżanie danych odbywać się będzie co 2 sekundy), zarządzanie zasobami ludzkimi i obsługą, przesyłanie zapytań do baz danych z wykorzystaniem protokołu WAP a także wysyłanie wiadomości priorytetowych WAP PUSH (takich jak listy gończe czy też informacje w sprawie prowadzonych śledztw, z wykorzystaniem tekstu i zdjęć). Nowy system znacznie poprawi jakość pracy centrum dowodzenia.
  • Nowy system może być łatwo sprzężony z analogowym systemem trunkingowym Motoroli działającym w Nanning. Umożliwi to płynną migrację do nowej sieci. Możliwe jest także w pełni przeźroczyste połączenie z istniejącą cyfrową siecią Motorola Dimetra IP 350M używaną przez służby bezpieczeństwa miasta Guangxi.
  • Jako lider w swojej branży, Motorola Solutions posiada duże doświadczenie w budowie sieci typu GRN. Dowodem na to jest niezawodna praca takich systemów podczas trzęsienia ziemi w Wenchuan czy też podczas Igrzysk w Pekinie albo Wystawy Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Motorola Solutions wprowadza na chiński rynek swoje sieci GRN od roku 2001. Wszystko zaczęło się od lokalnego systemu w Nanning, który to obecnie został rozbudowany i jest pierwszym połączonym (800 i 350 MHz) chińskim systemem łączności kryzysowej. Była to pierwsza realizacja na taką skalę i okazała się ona w pełni satysfakcjonująca.
  • Przy obecnym projekcie Motorola Solutions i Ośrodek Łączności Kryzysowej w Nanning będą ze sobą ściśle współpracowały. Jest to dowód na zaufanie władz miejskich do cyfrowych systemów TETRA Motoroli. Jest to także kolejna poważna realizacja na i tak już robiącej wrażenie liście wdrożonych przez tę firmę sieci.
  • Cyfrowa sieć TETRA znalazła szereg zastosowań w instytucjach rządowych na terenie Chin. Jest doskonałym narzędziem do komunikacji w przypadku klęsk żywiołowych, sytuacji kryzysowych czy innych zagrożeń miejskich. Dodatkowo przyczynia się ona do rozwoju ekonomicznego kraju.
  • Motorola Solutions stopniowo dostarczała infrastrukturę TETRA oraz terminale sieciom GRN w Pekinie, Szanghaju, Chengdu i Guangzhou. Pełne zastosowanie technologii IP sprawia, że sieci TETRA Motoroli są w pełni skalowalne, niezawodne i dostosowane do pracy w trudnych warunkach. Jednocześnie oferują szeroki asortyment funkcji i aplikacji. Mogą też być w dużym stopniu spersonalizowane. Na specjalne życzenie klienta Motorola Solutions opracowała swoją sieć tak, aby gwarantowała ona niezawodność, elastyczność i funkcjonalność. Lokalny ośrodek rozwoju i badań Motoroli, ośrodki obsługi klienta i magazyny części zamiennych rozmieszczone na terenie Chin gwarantują użytkownikom najwyższy poziom wsparcia technicznego.

CYTATY:

Ośrodek Łączności Kryzysowej w Nanning

„Bardzo się cieszymy, że ponownie możemy współpracować z Motorola Solutions. Dzięki zastosowaniu systemu TETRA Motoroli możemy dążyć do stworzenia jedynej w swoim rodzaju sieci dyspozytorskiej na świecie i znacznie usprawnić funkcjonowanie naszej łączności kryzysowej”.

Chew Hock Siong, Dyrektor Generalny, dział ds. sektora rządowego i bezpieczeństwa publicznego w Motorola Solutions

„Czujemy się zaszczyceni tym, że Nanning ponownie wybrało cyfrowy system TETRA od Motorola Solutions. Nasza bezprzewodowa sieć łączności kryzysowej stała się podstawowym elementem zarządzania i rozwoju miast. Motorola Solutions może pochwalić się dostępem do wiodących technologii a także solidnym doświadczeniem w dziedzinie budowy sieci łączności kryzysowej. Bardzo chętnie przyczynimy się do modernizacji chińskich miast.”.

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola SolutionsMotorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń