Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola otworzyła laboratorium badawcze TETRA na chińskim uniwersytecie

Motorola otworzyła laboratorium badawcze TETRA na chińskim uniwersytecie

Beijing-Jiaotong-University-with-Motorola-Solutions-TETRA-laboratory-small.jpgMotorola Solutions poinformowała o otwarciu na Uniwersytecie w Pekinie (Beijing Jiaotong University) laboratorium badającego cyfrowy standard TETRA w zastosowaniach kolejowych. To pierwszy przypadek tego typu współpracy Motorola Solutions z chińską uczelnią. W laboratorium przeprowadzane będą badania dotyczące łączności kryzysowej w różnych typach transportu szynowego.

Uniwersytet Beijing Jiaotong wykorzysta do celów dydaktycznych cyfrową sieć TETRA pracującą w paśmie 800 MHz zainstalowaną przez Motorola Solutions. Głównym celem jest promowanie szkoleń w dziedzinie systemów cyfrowej łączności trankingowej, co odgrywa istotną rolę na stale rozwijającym się chińskim rynku.

Kluczowe fakty:

  • Motorola Solutions wraz z Uniwersytetem Beijing Jiaotong angażują się we wszechstronną i dogłębną współpracę mającą na celu rozwój i promowanie cyfrowych systemów trankingowych w Chinach.
  • Aby odpowiedzieć potrzebom sektora kolejowego i łączności kryzysowej obie strony będą prowadziły wspólne badania. Będą też rozwijały specyficzne aplikacje mogące być zintegrowane z cyfrowymi sieciami Motoroli a także inne, mogące przydać się w pozostałych systemach bezprzewodowych.
  • Wspólne laboratorium wykorzysta platformę łączności bezprzewodowej Motoroli do rozwijania aplikacji poprawiających bezpieczeństwo na kolei i pomagających przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. Współpraca zostanie rozszerzona tak, aby wziąć pod uwagę najnowsze technologie komunikacyjne, informacyjne i sterowania ruchem kolejowym. W międzyczasie laboratorium będzie rozwijało aplikacje dla potrzeb rynków regionalnych, a w szczególności sektora transportu kolejowego miejskiego, międzymiastowego i zintegrowanych miejskich węzłów komunikacyjnych.
  • Motorola Solutions opracowuje, rozwija, produkuje i sprzedaje cyfrowe, trankingowe systemy łączności klientom na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu swojego ogromnego potencjału innowacyjnego firma ta wygrała przetargi na dostawę cyfrowych sieci łączności dla transportu szynowego w takich miastach jak Pekin, Szanghaj, Tianjin, Chongqing i Guangzhou. Systemy te doskonale spisały się podczas Igrzysk w Pekinie, Wystawy Światowej w Szanghaju i Igrzysk Azjatyckich w Guangzhou.
  • Motorola Solutions weszła na chiński rynek jako jedna z pierwszych firm zagranicznych produkujących sprzęt zaawansowany technologicznie. Od tego czasu wdraża na miejscu strategie badań i rozwoju, produkcji i poszukiwania utalentowanych pracowników. Promuje też rozwój specjalistycznych technologii komunikacyjnych w Chinach. Systemy TETRA Motoroli w pełni wykorzystują technologię IP i oferują pełną skalowalność, dużą niezawodność i mogą się łatwo dopasowywać do wszelkiego rodzaju środowisk. Jednocześnie oferują szeroką gamę aplikacji biznesowych. Najważniejsze jednak jest to, że produkty Motorola Solutions mogą być w pełni spersonalizowane i oferują możliwości rozbudowy funkcji w taki sposób, aby spełnić specyficzne potrzeby transportu kolejowego takie jak punktualność i bezpieczeństwo. Mając na uwadze fakt, że miejskie linie kolejowe będą eksploatowane przez wiele dekad, lokalni dostawcy sprzętu muszą być też w stanie spełnić wyśrubowane wymagania w dziedzinie serwisowania.
  • Motorola Solutions może pochwalić się silnym potencjałem inżynieryjnym i swoją chińską siłą roboczą. Posiada też rozległe doświadczenie w dziedzinie bezprzewodowych technologii zarządzania ruchem kolejowym. Motorola Solutions, wraz ze swoimi lokalnymi partnerami, może zaoferować swoim klientom błyskawiczne, elastyczne i kompleksowe usługi.

CYTATY:

Sun Shouguang, wiceprezes Uniwersytetu Beijing Jiaotong
„Jesteśmy bardzo zaszczyceni możliwością współpracy z Motorola Solutions i z szansy jaką jest otwarcie laboratorium ‘TETRA i transport szynowy’. Motorola Solutions ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie łączności. Laboratorium pozwoli naszej uczelni i naszym studentom na bezpośrednie poznanie światowej klasy technologii trankingowej łączności cyfrowej i innych wiodących aplikacji. Do tej pory Uniwersytet Beijing Jiaotong zajmował się głównie systemami sterowania ruchem w kolejnictwie i ma w tej dziedzinie sukcesy. Wierzymy, że nasza ścisła współpraca z Motorola Solutions pozwoli nam zwiększyć nasz wkład w rozwój łączności kolejowej i systemów sterowania, co będzie korzystne zarówno dla Chin jak i dla reszty świata”.

Michael Jiang, prezes Motorola Solutions na rynku chińskim
„Wyspecjalizowane środowisko akademickie Uniwersytetu Beijing Jiaotong doskonale uzupełnia bogate doświadczenie Motorola Solutions w dziedzinie wdrażania cyfrowych systemów trankingowych i aplikacji. To wspólne laboratorium wykształci nowe talenty na chińskim rynku i przysłuży się promowaniu cyfrowych technologii łączności w Chinach. Jednocześnie nasza współpraca zwiększy po obu stronach szanse na przebicie się na rynku transportu kolejowego i umożliwi optymalne zastosowanie najcenniejszych technologii, doświadczenia i usług, które zaoferują innowacyjne rozwiązania chińskiemu rynkowi transportu kolejowego”.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com/

Zobacz wystąpienie Toma Quirke, VP and General Manager TETRA Products and Solutions , Motorola Solutions podczas TETRA World Congress 2011 na naszym kanale YouTube:

Pobierz prezentację, którą wykorzystuje Tom Quirke podczas swojego wystąpienia:

Tom-Quirke-General-Manager-TETRA-Motorola-Solutions-Future-of-Mission-Critical-Communications.pdfTom-Quirke-General-Manager-TETRA-Motorola-Solutions-Future-of-Mission-Critical-Communications.pdf

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola SolutionsMotorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń