Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola otworzyła Centrum Rozwiązań o Znaczeniu Krytycznym

Motorola otworzyła Centrum Rozwiązań o Znaczeniu Krytycznym

Motorola Solutions ogłosiła niedawno otwarcie swojego Centrum Rozwiązań o Znaczeniu Krytycznym (Mission Critical Solutions Centre), zlokalizowanego w europejskiej kwaterze głównej firmy w angielskim mieście Basingstoke. To stworzone za milion euro laboratorium testowe i miejsce demonstracji na żywo pomoże w rozwoju łączności o znaczeniu krytycznym dla organizacji bezpieczeństwa publicznego.

Reakcja służb ratunkowych na zagrożenie terrorystycznym atakiem bombowym” — to jeden z wielu scenariuszy testowych odgrywanych w Centrum Rozwiązań o Znaczeniu Krytycznym. Ta placówka powstała właśnie po to, aby zaspokoić zapotrzebowanie na nowe aplikacje i usługi TETRA i LTE dla funkcjonariuszy służb ratunkowych na nadchodzące lata.

„Połączenie TETRY i opartych na standardach 3GPP mobilnych sieci szybkiej transmisji danych LTE  w przyszłości będzie mieć olbrzymi wpływ na sposób zapewniania bezpieczeństwa publicznego. Od nowych urządzeń, które bezpiecznie przechwytują i przesyłają dane do wdrożenia i zarządzania nowymi formami i poziomami wywiadu. Coraz ważniejsza jest możliwość zabezpieczenia pojedynczego widoku operacyjnego, który można pomyślnie przesyłać na bieżąco w celu uzyskania jednolitej odpowiedzi. Centrum Rozwiązań o Znaczeniu Krytycznym firmy Motorola Solutions wykorzystuje najbardziej użyteczne funkcje aplikacji TETRA i LTE aby poczynić kolejne postępy w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego”, powiedział Paul Steinberg, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii w Motorola Solutions.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń