Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Od piętnastu lat międzynarodowy zespół Motoroli w Krakowie tworzy najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne, które umożliwiają m.in. sprawne działanie służb ratowniczych, porządkowych czy urzędów na całym świecie. W jubileuszowej  gali uczestniczyli m.in. marszałek Marek Sowa, wojewoda Jerzy Miller oraz przedstawiciele zarządu korporacji Motorola Solutions Inc.

– Władze Motoroli często podkreślają, że lokalizacja w Małopolsce została wybrana ze względu na wykwalifikowaną kadrę, znakomite uniwersytety, dobrą infrastrukturę i niższe niż w innych częściach Europy koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Ale jest jeszcze jeden powód, który sprawia, że wasza filozofia znalazła podatny grunt w Małopolsce. Jest nią dziedzictwo i historia. To dwa silne fundamenty, na których budujemy przyszłość naszego regionu. Równocześnie stawiamy na  innowację, dynamikę i chcemy zapewnić jak najlepsze warunki rozwojowe dla przemysłu wysokich technologii. Wierzę, że przez kolejne dziesięciolecia będziemy wspierać się wzajemnie i budować wspólną przyszłość – powiedział marszałek Marek Sowa.

W 1998 Motorola otworzyła w Krakowie Centrum Oprogramowania – jedno z 20 zlokalizowanych na całym świecie. Centrum produkuje i integruje oprogramowania stacji bazowych telefonii komórkowej trzeciej generacji w systemach CDMA, UMTS (biznes Home & Networks Mobility) oraz w standardzie TETRA/APCO dla służb bezpieczeństwa publicznego (biznes Enterprise Mobility Solutions). Krakowskie centrum Motoroli uczestniczy też w tworzeniu oprogramowania elementów platformy wspierającej infrastrukturę trzeciej generacji (High Availability Platform), do systemów charakteryzujących się minimalnym czasem awarii.

Polscy inżynierowie koordynują niektóre działania badawczo-rozwojowe Motoroli w Europie Środkowo-Wschodniej. Krakowski ośrodek Motoroli posiada unikalne w skali światowej laboratorium infrastruktury komórkowej w systemach CDMA i UMTS, dzięki czemu może tworzyć i integrować oprogramowanie, ale i świadczyć 24-godzinny serwis dla operatorów komórkowych, takich jak Sprint, KDDI, Verizon i Alltell. Obecnie ośrodek zatrudnia blisko 1000 osób. Po podziale Motoroli krakowskie Centrum Oprogramowania weszło w skład Motoroli Solutions.

Galeria zdjęć (fot. Motorola Solutions)

{gallery}Motorola-15-lat-w-Krakowie{/gallery}

Źródło: http://www.malopolskie.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń