Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Od piętnastu lat międzynarodowy zespół Motoroli w Krakowie tworzy najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne, które umożliwiają m.in. sprawne działanie służb ratowniczych, porządkowych czy urzędów na całym świecie. W jubileuszowej  gali uczestniczyli m.in. marszałek Marek Sowa, wojewoda Jerzy Miller oraz przedstawiciele zarządu korporacji Motorola Solutions Inc.

– Władze Motoroli często podkreślają, że lokalizacja w Małopolsce została wybrana ze względu na wykwalifikowaną kadrę, znakomite uniwersytety, dobrą infrastrukturę i niższe niż w innych częściach Europy koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Ale jest jeszcze jeden powód, który sprawia, że wasza filozofia znalazła podatny grunt w Małopolsce. Jest nią dziedzictwo i historia. To dwa silne fundamenty, na których budujemy przyszłość naszego regionu. Równocześnie stawiamy na  innowację, dynamikę i chcemy zapewnić jak najlepsze warunki rozwojowe dla przemysłu wysokich technologii. Wierzę, że przez kolejne dziesięciolecia będziemy wspierać się wzajemnie i budować wspólną przyszłość – powiedział marszałek Marek Sowa.

W 1998 Motorola otworzyła w Krakowie Centrum Oprogramowania – jedno z 20 zlokalizowanych na całym świecie. Centrum produkuje i integruje oprogramowania stacji bazowych telefonii komórkowej trzeciej generacji w systemach CDMA, UMTS (biznes Home & Networks Mobility) oraz w standardzie TETRA/APCO dla służb bezpieczeństwa publicznego (biznes Enterprise Mobility Solutions). Krakowskie centrum Motoroli uczestniczy też w tworzeniu oprogramowania elementów platformy wspierającej infrastrukturę trzeciej generacji (High Availability Platform), do systemów charakteryzujących się minimalnym czasem awarii.

Polscy inżynierowie koordynują niektóre działania badawczo-rozwojowe Motoroli w Europie Środkowo-Wschodniej. Krakowski ośrodek Motoroli posiada unikalne w skali światowej laboratorium infrastruktury komórkowej w systemach CDMA i UMTS, dzięki czemu może tworzyć i integrować oprogramowanie, ale i świadczyć 24-godzinny serwis dla operatorów komórkowych, takich jak Sprint, KDDI, Verizon i Alltell. Obecnie ośrodek zatrudnia blisko 1000 osób. Po podziale Motoroli krakowskie Centrum Oprogramowania weszło w skład Motoroli Solutions.

Galeria zdjęć (fot. Motorola Solutions)

{gallery}Motorola-15-lat-w-Krakowie{/gallery}

Źródło: http://www.malopolskie.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń