Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Motorola działa w Krakowie już 15 lat!

Od piętnastu lat międzynarodowy zespół Motoroli w Krakowie tworzy najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne, które umożliwiają m.in. sprawne działanie służb ratowniczych, porządkowych czy urzędów na całym świecie. W jubileuszowej  gali uczestniczyli m.in. marszałek Marek Sowa, wojewoda Jerzy Miller oraz przedstawiciele zarządu korporacji Motorola Solutions Inc.

– Władze Motoroli często podkreślają, że lokalizacja w Małopolsce została wybrana ze względu na wykwalifikowaną kadrę, znakomite uniwersytety, dobrą infrastrukturę i niższe niż w innych częściach Europy koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Ale jest jeszcze jeden powód, który sprawia, że wasza filozofia znalazła podatny grunt w Małopolsce. Jest nią dziedzictwo i historia. To dwa silne fundamenty, na których budujemy przyszłość naszego regionu. Równocześnie stawiamy na  innowację, dynamikę i chcemy zapewnić jak najlepsze warunki rozwojowe dla przemysłu wysokich technologii. Wierzę, że przez kolejne dziesięciolecia będziemy wspierać się wzajemnie i budować wspólną przyszłość – powiedział marszałek Marek Sowa.

W 1998 Motorola otworzyła w Krakowie Centrum Oprogramowania – jedno z 20 zlokalizowanych na całym świecie. Centrum produkuje i integruje oprogramowania stacji bazowych telefonii komórkowej trzeciej generacji w systemach CDMA, UMTS (biznes Home & Networks Mobility) oraz w standardzie TETRA/APCO dla służb bezpieczeństwa publicznego (biznes Enterprise Mobility Solutions). Krakowskie centrum Motoroli uczestniczy też w tworzeniu oprogramowania elementów platformy wspierającej infrastrukturę trzeciej generacji (High Availability Platform), do systemów charakteryzujących się minimalnym czasem awarii.

Polscy inżynierowie koordynują niektóre działania badawczo-rozwojowe Motoroli w Europie Środkowo-Wschodniej. Krakowski ośrodek Motoroli posiada unikalne w skali światowej laboratorium infrastruktury komórkowej w systemach CDMA i UMTS, dzięki czemu może tworzyć i integrować oprogramowanie, ale i świadczyć 24-godzinny serwis dla operatorów komórkowych, takich jak Sprint, KDDI, Verizon i Alltell. Obecnie ośrodek zatrudnia blisko 1000 osób. Po podziale Motoroli krakowskie Centrum Oprogramowania weszło w skład Motoroli Solutions.

Galeria zdjęć (fot. Motorola Solutions)

{gallery}Motorola-15-lat-w-Krakowie{/gallery}

Źródło: http://www.malopolskie.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń