Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Konferencja prasowa Motorola Solutions w Krakowie

Konferencja prasowa Motorola Solutions w Krakowie

Motorola Solutions gościła w ubiegłą środę (25 czerwca) grupę dziennikarzy w krakowskim ośrodku oprogramowania. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania od podszewki sposobu funkcjonowania tego największego laboratorium technologicznego Motoroli w Europie. Krakowskie Centrum zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla systemów bezpieczeństwa publicznego TETRA, APCO P25 oraz LTE. To tutaj powstaje 100% oprogramowania radiotelefonów TETRA Motorola używanych przez służby bezpieczeństwa publicznego na całym świecie.

 

Obecnie firma Motorola Solutions w Krakowie zatrudnia około 1250 osób (z czego 900 inżynierów) w dziale inżynierskim R&D oraz w Centrum Usług Finansowych. Liczba zatrudnionych stale rośnie. Centrum Finansowe jest częścią globalnej sieci oddziałów, świadczących usługi księgowo-rozliczeniowe oddziałom Motorola Solutions na całym świecie. Prezentację wprowadzającą wygłosił Jacek Drabik, Country Manager, który przybliżył historię firmy Motorola na świecie i w Polsce. Po kolejnych prezentacjach o dokonaniach firmy i oferowanych produktach uczestnicy spotkania rozpoczęli zwiedzanie laboratorium. Zgromadzono w nim ogromne ilości różnorodnej infrastruktury, która wystarczyłaby na zbudowanie ogólnokrajowego systemu łączności radiowej dla służb w Polsce. Poza sprzętem radiowym, laboratorium jest świetnie wyposażone w sprzęt pomiarowo-diagnostyczny, poczynając od mierników i oscyloskopów, a na symulatorach sygnałowych kończąc. Wszystko po to, aby móc szybko zweryfikować wyniki pracy nad nowymi wersjami programowania systemowego. Poza tworzeniem nowych wersji systemy radiowego, krakowski ośrodek jest również drugą i trzecią linią wsparcia technicznego rodziny systemów Dimetra IP, który jest flagowym produktem firmy działającym w standardzie TETRA.

 

Menadżer działu HR zapoznała dziennikarzy z procesem rekrutacji w firmie, programem współpracy z uczelniami (granty, staże, warsztaty) oraz sposobami na podjęcie współpracy już podczas studiów i po ich zakończeniu. Wśród wielu ciekawych programów pracowniczych warte wspomnienia są m.in. Motokrwinka, Szlachetna Paczka czy Kraków Business Run. Sporo uwagi poświęcono też programowi Diversity. Poprzez ten projekt Motorola chce zachęcić młodzież ze szkół średnich, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi.

 

W roku 2014 krakowski ośrodek otrzymał prestiżowy tytuł Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce przyznawany przez Great Place to Work Institute.

 

Poniżej galeria zdjęć z przebiegu konferencji.

 

{gallery}Motorola-Krakow-konf-prasowa-2014{/gallery}

Fot. Mariusz Waruszewski

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń