Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola rozbudowała system TETRA w chińskim porcie

Motorola rozbudowała system TETRA w chińskim porcie

Firma Motorola Solutions pomyślne ukończyła rozbudowę i modernizację systemu TETRA w porcie morskim w mieście Qinhuangdao – największym w Chinach źródle eksportu surowców energetycznych. Dostarczyła również najnowsze radiotelefony TETRA, które będą wykorzystywane w codziennej pracy portu.

Jest to już drugie zamówienie, jakie Motorola Solutions zrealizowała dla portu w Qinhuangdao. Firma ma także na koncie dostawy systemów TETRA dla innych chińskich portów: Cangzhou i Caofeidian.

Port w Qinhuangdao jest największym w Chinach pod względem eksportu surowców energetycznych. Stanowi też główny węzeł transportu węgla z północy na południe kraju, zaopatrując weń osiem prowincji i jedno miasto w południowych Chinach. W ostatnich latach, za sprawą ciągłej rozbudowy nabrzeży: węglowego, naftowego i drobnicowego oraz terminala kontenerowego, wolumen eksportowy portu zwiększył się.

Praca w porcie odbywa się głównie na wolnym powietrzu, w nieprzyjaznym środowisku dużej wilgotności i słonej mgły, przyspieszającym korozję urządzeń. To stawia systemowi łączności radiowej duże wymagania co do niezawodności i odporności na warunki zewnętrzne. System TETRA dostarczony przez firmę Motorola Solutions składa się z niemal 2000 radiotelefonów ręcznych MTP3100, wielu przewoźnych radiotelefonów MTM5200 i dwóch stacji bazowych Dimetra Compact.

Terminale MTP3100 posiadają najwyższy stopień ochrony przed pyłem, IP6x, co czyni je odpowiednimi do użytku przez pracowników nabrzeża węglowego. Posiadają one moc nadawczą 1,8 W oraz osobne pokrętła do regulacji siły głosu i wyboru grupy rozmównej, co umożliwia bezwzrokową obsługę. Radiotelefony przewoźne MTM5200 są natomiast przystosowane do pracy w standardzie TEDS (Tetra Enhanced Data Services), co w przyszłości umożliwi przesyłanie do pracowników obsługujących portowe żurawie i suwnice bieżących informacji o zawartości kontenerów, co radykalnie usprawni pracę.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń