Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola WAVE usprawnia łączność w niemieckim porcie lotniczym

Motorola WAVE usprawnia łączność w niemieckim porcie lotniczym

Firma Motorola Solutions wdrożyła WAVE, swoją platformę komunikacji push-to-talk w porcie lotniczym Stuttgart, w południowych Niemczech. To potężne rozwiązanie rozszerza lotniskową łączność radiową TETRA o urządzenia i sieci szerokopasmowe, zapewniając personelowi lepszą komunikację i interoperacyjność.

WAVE łączy funkcjonujący w porcie system TETRA, oparty o infrastrukturę Dimetra i wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa oraz pracowników lotniska, ze smartfonami, komputerami, telefonami i radiotelefonami działającymi w innych systemach. Pozwala nawiązać łączność z praktycznie dowolnej lokalizacji.

Wdrożenie tej przyszłościowej technologii stanowi element długofalowej strategii w zakresie komunikacji, realizowanej przez zarządców lotniska w Stuttgarcie. Po skonsolidowaniu dyspozytorni straży pożarnej oraz służb ratowniczych, poszukiwali oni zintegrowanego i bezpiecznego systemu łączności dla wszystkich użytkowników — od koordynatorów operacji i bagażowych do pracowników zewnętrznych, np. z firm sprzątających. W odpowiedzi na te potrzeby Motorola Solutions dostarczyła swoją platformę WAVE oraz nowszą wersję swojego systemu Dimetra IP Compact wraz z konsolami dyspozytorskimi MCC 7500.

Zarządcy portu lotniczego mogą teraz w łatwy sposób porozumiewać się i wydawać dyspozycje pojedynczym pracownikom lub ich grupom za pomocą narzędzia WAVE Advanced Desktop Communicator. Pracownicy zaś są w stanie nawiązywać połączenie poprzez publiczne sieci komórkowe, zyskując pewną i nieprzerwaną łączność w każdym momencie.

Umowa pomiędzy firmą Motorola Solutions a portem w Stuttgarcie obejmuje dostawę sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem oraz świadczenie napraw i usług konserwacyjnych.

„Zdajemy się na cyfrową łączność TETRA firmy Motorola Solutions od 2009 roku, a w 2013 roku pomyślnie rozszerzyliśmy nasz system Dimetra IP Compact obejmując łącznością port lotniczy Karlsruhe/Baden-Baden”, powiedział Matthias Kolb, szef ds. usług informacyjnych i komunikacyjnych w Flughafen Stuttgart GmbH. „Otwarcie naszej sieci TETRA dla innych grup użytkowników lotniska było dla nas logicznym krokiem w zwiększaniu wydajności i pozwoli nam zapewniać najlepsze usługi naszym pasażerom”.

Źródło: https://newsroom.motorolasolutions.com

Motorola Solutions LOGOMotorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Szerokie portfolio urządzeń, infrastruktury, oprogramowania oraz usług pozwala zaoferować rozwiązania dla branży bezpieczeństwa publicznego, straży pożarnej, ratownictwa medycznego, przemysłu, kopalń, energetyki, handlu, hotelarstwa, transportu i logistyki.

Założona w 1928 roku, Motorola ma długą historię innowacji, które zrewolucjonizowała komunikację. W roku 2014 przychody firmy wyniosły 5,9 mld dolarów zatrudniając 15 tysięcy pracowników na całym świecie. Firma wydaje 681 mln dolarów rocznie na badania i rozwój, czego efektem jest przyznawanie tysięcy nowych patentów rocznie. Rozwiązania Motorola Solutions pozwalają ludziom skupić się na tym, co ważne w krytycznych momentach.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń