Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Straż pożarna w niemieckim Hamburgu może reagować szybciej dzięki pagerom TETRA firmy...

Straż pożarna w niemieckim Hamburgu może reagować szybciej dzięki pagerom TETRA firmy Motorola Solutions

W sytuacjach kryzysowych dzięki wykorzystaniu dwukierunkowych pagerów radiowych TETRA nowej generacji firmy Motorola Solutions, strażaków-ochotników można obecnie powiadamiać błyskawicznie, gdy są najbardziej potrzebni. IDSTEIN, Niemcy – luty 2020 r. – W krytycznych momentach, gdy liczy się każda sekunda, straż pożarna musi szybko i łatwo komunikować się ze swoimi zespołami. Aby w nagłych wypadkach dotrzeć do strażaków-ochotników, straż pożarna w niemieckim Hamburgu postanowiła wyposażyć swoje służby ratownicze pierwszej linii w 3 000 niezawodnych i łatwych w użyciu pagerów TETRA firmy Motorola Solutions.

Dwukierunkowy pager radiowy ADVISOR™TPG2200 TETRA zapewnia straży pożarnej w hanzeatyckim mieście w północnych Niemczech optymalną dostępność, dzięki wykorzystaniu cyfrowej sieci radiowej TETRA, wysokiej użyteczności, lekkiej, ale solidnej konstrukcji, posiadaniu certyfikatu IP54 oraz baterii o długiej żywotności. Pagery sprawiają, że w nagłych przypadkach strażacy-ochotnicy mogą szybko odczytywać wiadomości i reagować na nie dzięki jasnemu, 2-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi.

Dwukierunkowe pagery radiowe TETRA zapewniając GPS dla usług lokalizacyjnych, umożliwiają centrum kontroli wysyłanie powiadomień tylko do tych strażaków, którzy znajdują się w pobliżu określonego obszaru zagrożenia.

Aby zapewnić sprawność obsługi i obniżyć koszty operacyjne, straż pożarna w Hamburgu korzysta również z rozwiązania Integrated Terminal Management (iTM) firmy Motorola Solutions. iTM automatyzując zadania, takie jak między innymi aktualizacje oprogramowania,  pomagając w ten sposób obniżyć koszty operacyjne.

Motorola Solutions_TETRA-Pager-lacznosc-radiowa-cyfrowa

Oczekiwania społeczne dotyczące działania służb ratowniczych pierwszej linii, w tym strażaków stale rosną. Szybkie, niezawodne, szyfrowane, a następnie cyfrowe alarmowanie służb ratowniczych ma kluczowe znaczenie ”- powiedział Axel Kukuk, Country Manager w Niemczech w Motorola Solutions. „Cieszymy się, że dzięki naszemu cyfrowemu pagerowi służby ratownicze ochotniczych straży pożarnych w Hamburgu będą w stanie jeszcze skuteczniej komunikować się – w celu ochrony zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających to hanzeatyckie miasto”.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń