Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Straż pożarna w niemieckim Hamburgu może reagować szybciej dzięki pagerom TETRA firmy...

Straż pożarna w niemieckim Hamburgu może reagować szybciej dzięki pagerom TETRA firmy Motorola Solutions

W sytuacjach kryzysowych dzięki wykorzystaniu dwukierunkowych pagerów radiowych TETRA nowej generacji firmy Motorola Solutions, strażaków-ochotników można obecnie powiadamiać błyskawicznie, gdy są najbardziej potrzebni. IDSTEIN, Niemcy – luty 2020 r. – W krytycznych momentach, gdy liczy się każda sekunda, straż pożarna musi szybko i łatwo komunikować się ze swoimi zespołami. Aby w nagłych wypadkach dotrzeć do strażaków-ochotników, straż pożarna w niemieckim Hamburgu postanowiła wyposażyć swoje służby ratownicze pierwszej linii w 3 000 niezawodnych i łatwych w użyciu pagerów TETRA firmy Motorola Solutions.

Dwukierunkowy pager radiowy ADVISOR™TPG2200 TETRA zapewnia straży pożarnej w hanzeatyckim mieście w północnych Niemczech optymalną dostępność, dzięki wykorzystaniu cyfrowej sieci radiowej TETRA, wysokiej użyteczności, lekkiej, ale solidnej konstrukcji, posiadaniu certyfikatu IP54 oraz baterii o długiej żywotności. Pagery sprawiają, że w nagłych przypadkach strażacy-ochotnicy mogą szybko odczytywać wiadomości i reagować na nie dzięki jasnemu, 2-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi.

Dwukierunkowe pagery radiowe TETRA zapewniając GPS dla usług lokalizacyjnych, umożliwiają centrum kontroli wysyłanie powiadomień tylko do tych strażaków, którzy znajdują się w pobliżu określonego obszaru zagrożenia.

Aby zapewnić sprawność obsługi i obniżyć koszty operacyjne, straż pożarna w Hamburgu korzysta również z rozwiązania Integrated Terminal Management (iTM) firmy Motorola Solutions. iTM automatyzując zadania, takie jak między innymi aktualizacje oprogramowania,  pomagając w ten sposób obniżyć koszty operacyjne.

Motorola Solutions_TETRA-Pager-lacznosc-radiowa-cyfrowa

Oczekiwania społeczne dotyczące działania służb ratowniczych pierwszej linii, w tym strażaków stale rosną. Szybkie, niezawodne, szyfrowane, a następnie cyfrowe alarmowanie służb ratowniczych ma kluczowe znaczenie ”- powiedział Axel Kukuk, Country Manager w Niemczech w Motorola Solutions. „Cieszymy się, że dzięki naszemu cyfrowemu pagerowi służby ratownicze ochotniczych straży pożarnych w Hamburgu będą w stanie jeszcze skuteczniej komunikować się – w celu ochrony zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających to hanzeatyckie miasto”.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń