Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus dostarczy system TETRA dla linii metra w chińskim Czungking

Airbus dostarczy system TETRA dla linii metra w chińskim Czungking

Elancourt, 13 kwiecień 2017 – Firma Airbus podpisała umowę na dostawę cyfrowego systemu łączności TETRA (Terrestrial Trunked Radio) do obsługi czterech linii metra w największym, liczącym około 18 milionów mieszkańców, południowo-zachodnim mieście Chin Czungking (Chongqing). To pochodzące od nowego klienta zamówienie pozwala firmie Airbus zająć dobrą pozycję do przyszłych interesów w tym regionie.

Metro w Czungking zainstaluje pojedynczy, zintegrowany system łączności TETRA dla czterech linii metra, z trzema centralami do obsługi kierowania ruchem kolejowym na krzyżujących się liniach, eksploatacji i bezpieczeństwa. Jest to pierwszy projekt, który ma zapewniać działanie na wielu liniach metra w chińskim sektorze kolei podziemnych.

Dla linii metra nr 4, 5, 10 oraz linii okrężnej – firma Airbus dostarczy 93 stacje bazowe TETRA – TB3, jak również 2626 terminali noszonych TH1n i 385 radiotelefonów przewoźnych TMR880i. Firma Airbus po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku zainstaluje trzy serwery TETRA Taira, kompaktowe, zwirtualizowane i bardzo efektywne ekonomicznie rozwiązania, zastępujące konwencjonalne centrale TETRA. Uruchomienie systemu na czterech liniach jest spodziewane nie wcześniej niż w grudniu br.

Zastosowane systemy umożliwią optymalną obsługę łączności dla kierowania ruchem i zarządzania pociągami, zapewniając pewne i bezpieczne operacje dla metra.

Źródło i fot.: Airbus / Secure Land Communications

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń