Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus dostarczy system TETRA dla linii metra w chińskim Czungking

Airbus dostarczy system TETRA dla linii metra w chińskim Czungking

Elancourt, 13 kwiecień 2017 – Firma Airbus podpisała umowę na dostawę cyfrowego systemu łączności TETRA (Terrestrial Trunked Radio) do obsługi czterech linii metra w największym, liczącym około 18 milionów mieszkańców, południowo-zachodnim mieście Chin Czungking (Chongqing). To pochodzące od nowego klienta zamówienie pozwala firmie Airbus zająć dobrą pozycję do przyszłych interesów w tym regionie.

Metro w Czungking zainstaluje pojedynczy, zintegrowany system łączności TETRA dla czterech linii metra, z trzema centralami do obsługi kierowania ruchem kolejowym na krzyżujących się liniach, eksploatacji i bezpieczeństwa. Jest to pierwszy projekt, który ma zapewniać działanie na wielu liniach metra w chińskim sektorze kolei podziemnych.

Dla linii metra nr 4, 5, 10 oraz linii okrężnej – firma Airbus dostarczy 93 stacje bazowe TETRA – TB3, jak również 2626 terminali noszonych TH1n i 385 radiotelefonów przewoźnych TMR880i. Firma Airbus po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku zainstaluje trzy serwery TETRA Taira, kompaktowe, zwirtualizowane i bardzo efektywne ekonomicznie rozwiązania, zastępujące konwencjonalne centrale TETRA. Uruchomienie systemu na czterech liniach jest spodziewane nie wcześniej niż w grudniu br.

Zastosowane systemy umożliwią optymalną obsługę łączności dla kierowania ruchem i zarządzania pociągami, zapewniając pewne i bezpieczne operacje dla metra.

Źródło i fot.: Airbus / Secure Land Communications

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń