Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch wdroży TETRĘ na 4 linii metra w Rio de Janeiro

Kapsch wdroży TETRĘ na 4 linii metra w Rio de Janeiro

Firma Kapsch CarrierCom, na zlecenie spółki ENG (Engineering Ingegneria Informatica), dostarczy łączność radiową TETRA dla budowanej właśnie czwartej linii metra w Rio de Janeiro. Kontrakt obejmuje planowanie, projekt i wdrożenie sieci TETRA oraz jej integrację z istniejącymi systemami radiokomunikacji wykorzystywanymi na pozostałych liniach. Kapsch dostarczy także 4 stacje bazowe TETRA, 30 radiotelefonów pokładowych i 140 ręcznych.

Na czwartej linia metra w Rio de Janeiro będzie kursowało 15 pociągów, które według szacunków powinny w godzinach szczytu odciążyć ulice miasta o ponad 2000 samochodów. Linia ma zostać ukończona przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku, które odbędą się w Rio.

Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom, skomentował: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że będziemy pracować nad tym znaczącym projektem infrastrukturalnym, prowadzonym przez ENG w metrze w Rio de Janeiro, jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej dynamicznych miast Ameryki Łacińskiej. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu łącznościowych potrzeb operatorów transportu publicznego w tym regionie i rozległemu doświadczeniu w planowaniu, budowaniu i zarządzaniu sieciami TETRA, jesteśmy w idealnym położeniu, aby dostarczyć to rozwiązanie o znaczeniu krytycznym na czas, przed igrzyskami w 2016 roku”.

Cristiano De Mendonça, dyrektor ds. technologii w firmie MetrôRio, powiedział: „Firma Kapsch była w stanie zaprojektować rozwiązanie spełniające nasze szczegółowe wymagania, w zakresie funkcjonalności, terminów ukończenia i kosztów. Sieć łączności radiowej TETRA jest krytycznym elementem tego historycznego projektu, a Kapsch oferuje dokładnie takie umiejętności, technologie i zaangażowanie, jakich potrzebujemy aby zapewnić bezpieczne oraz bezproblemowe funkcjonowanie czwartej linii metra w trakcie igrzysk olimpijskich i długo po ich zakończeniu”.

Źródło: www.kapsch.net Fot.: Wikimedia Commons / Mariordo (na licencji CC BY-SA 3.0), Kapsch AG

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń