Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch wdroży TETRĘ na 4 linii metra w Rio de Janeiro

Kapsch wdroży TETRĘ na 4 linii metra w Rio de Janeiro

Firma Kapsch CarrierCom, na zlecenie spółki ENG (Engineering Ingegneria Informatica), dostarczy łączność radiową TETRA dla budowanej właśnie czwartej linii metra w Rio de Janeiro. Kontrakt obejmuje planowanie, projekt i wdrożenie sieci TETRA oraz jej integrację z istniejącymi systemami radiokomunikacji wykorzystywanymi na pozostałych liniach. Kapsch dostarczy także 4 stacje bazowe TETRA, 30 radiotelefonów pokładowych i 140 ręcznych.

Na czwartej linia metra w Rio de Janeiro będzie kursowało 15 pociągów, które według szacunków powinny w godzinach szczytu odciążyć ulice miasta o ponad 2000 samochodów. Linia ma zostać ukończona przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku, które odbędą się w Rio.

Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom, skomentował: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że będziemy pracować nad tym znaczącym projektem infrastrukturalnym, prowadzonym przez ENG w metrze w Rio de Janeiro, jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej dynamicznych miast Ameryki Łacińskiej. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu łącznościowych potrzeb operatorów transportu publicznego w tym regionie i rozległemu doświadczeniu w planowaniu, budowaniu i zarządzaniu sieciami TETRA, jesteśmy w idealnym położeniu, aby dostarczyć to rozwiązanie o znaczeniu krytycznym na czas, przed igrzyskami w 2016 roku”.

Cristiano De Mendonça, dyrektor ds. technologii w firmie MetrôRio, powiedział: „Firma Kapsch była w stanie zaprojektować rozwiązanie spełniające nasze szczegółowe wymagania, w zakresie funkcjonalności, terminów ukończenia i kosztów. Sieć łączności radiowej TETRA jest krytycznym elementem tego historycznego projektu, a Kapsch oferuje dokładnie takie umiejętności, technologie i zaangażowanie, jakich potrzebujemy aby zapewnić bezpieczne oraz bezproblemowe funkcjonowanie czwartej linii metra w trakcie igrzysk olimpijskich i długo po ich zakończeniu”.

Źródło: www.kapsch.net Fot.: Wikimedia Commons / Mariordo (na licencji CC BY-SA 3.0), Kapsch AG

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń