Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Austriacka firma Kapsch CarrierCom, światowy specjalista w dziedzinie kolejowych systemów bezpieczeństwa opartych o technologię GSM-R, rozszerza swoją ofertę produktów i usług. Teraz będzie dostarczał również kompletne rozwiązania dla miejskiego transportu publicznego, wykorzystujące łączność TETRA. Jest to efekt partnerstwa, jakie Kapsch CarrierCom nawiązał z holenderskim producentem systemów łączności, Rohill Engineering B.V.

 

 

Kapsch wyposażył w technologię GSM-R już ponad 70 tys. km linii kolejowych. Ten standard łączności zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i sprawność transportu kolejowego. To samo może zrobić TETRA w miejskim transporcie publicznym.

 

“Zgromadziliśmy bogactwo doświadczenia podczas naszych projektów kolejowych na całym świecie, poznając najlepsze sposoby na interakcję środków transportu z konkretną infrastrukturą telekomunikacyjną. Teraz jesteśmy w stanie wykorzystać to doświadczenie także w miejskim transporcie publicznym,” powiedział Dr Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom.

 

Wyzwania i korzyści są podobne w obydwu przypadkach: system radiowy przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych, poprawia bezpieczeństwo i stanowi podstawę dla nowych usług, które mogą przynieść korzyść zarówno operatorom transportu, jak i pasażerom. Z technicznej perspektywy łączność trunkingowa, taka jak TETRA, idealnie nadaje się dla tramwajów, metra i autobusów. Tworzy ona sieć, w której może pracować zarówno wyposażenie terminalowe, urządzenia radiowe, jak i telefony.

 

Partnerstwo technologiczne z Rohill

Holenderska firma Rohill Engineering B.V. jest wiodącym w technologii dostawcą sprzętu i oprogramowania TETRA, w tym produktów LTE (Long Term Evolution, 4G).

“Długoterminowe doświadczenie na rynku i wiedza firmy Kapsch na temat projektowania oraz wdrażania kompleksowych rozwiązań, połączona z wysoką jakością produktów Rohill, tworzy solidną podstawę dla nowych kontraktów w tym obszarze,” powiedział Wolfgang Leindecker, wiceprezes ds. M2M i transportu publicznego w Kapsch CarrierCom, oczekując kolejnych projektów w przyszłości.

 

Źródło: www.kapsch.net

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń