Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Austriacka firma Kapsch CarrierCom, światowy specjalista w dziedzinie kolejowych systemów bezpieczeństwa opartych o technologię GSM-R, rozszerza swoją ofertę produktów i usług. Teraz będzie dostarczał również kompletne rozwiązania dla miejskiego transportu publicznego, wykorzystujące łączność TETRA. Jest to efekt partnerstwa, jakie Kapsch CarrierCom nawiązał z holenderskim producentem systemów łączności, Rohill Engineering B.V.

 

 

Kapsch wyposażył w technologię GSM-R już ponad 70 tys. km linii kolejowych. Ten standard łączności zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i sprawność transportu kolejowego. To samo może zrobić TETRA w miejskim transporcie publicznym.

 

“Zgromadziliśmy bogactwo doświadczenia podczas naszych projektów kolejowych na całym świecie, poznając najlepsze sposoby na interakcję środków transportu z konkretną infrastrukturą telekomunikacyjną. Teraz jesteśmy w stanie wykorzystać to doświadczenie także w miejskim transporcie publicznym,” powiedział Dr Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom.

 

Wyzwania i korzyści są podobne w obydwu przypadkach: system radiowy przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych, poprawia bezpieczeństwo i stanowi podstawę dla nowych usług, które mogą przynieść korzyść zarówno operatorom transportu, jak i pasażerom. Z technicznej perspektywy łączność trunkingowa, taka jak TETRA, idealnie nadaje się dla tramwajów, metra i autobusów. Tworzy ona sieć, w której może pracować zarówno wyposażenie terminalowe, urządzenia radiowe, jak i telefony.

 

Partnerstwo technologiczne z Rohill

Holenderska firma Rohill Engineering B.V. jest wiodącym w technologii dostawcą sprzętu i oprogramowania TETRA, w tym produktów LTE (Long Term Evolution, 4G).

“Długoterminowe doświadczenie na rynku i wiedza firmy Kapsch na temat projektowania oraz wdrażania kompleksowych rozwiązań, połączona z wysoką jakością produktów Rohill, tworzy solidną podstawę dla nowych kontraktów w tym obszarze,” powiedział Wolfgang Leindecker, wiceprezes ds. M2M i transportu publicznego w Kapsch CarrierCom, oczekując kolejnych projektów w przyszłości.

 

Źródło: www.kapsch.net

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.
Pytania? Zadzwoń