Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Kapsch i Rohill zaoferują TETRĘ dla transportu publicznego

Austriacka firma Kapsch CarrierCom, światowy specjalista w dziedzinie kolejowych systemów bezpieczeństwa opartych o technologię GSM-R, rozszerza swoją ofertę produktów i usług. Teraz będzie dostarczał również kompletne rozwiązania dla miejskiego transportu publicznego, wykorzystujące łączność TETRA. Jest to efekt partnerstwa, jakie Kapsch CarrierCom nawiązał z holenderskim producentem systemów łączności, Rohill Engineering B.V.

 

 

Kapsch wyposażył w technologię GSM-R już ponad 70 tys. km linii kolejowych. Ten standard łączności zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i sprawność transportu kolejowego. To samo może zrobić TETRA w miejskim transporcie publicznym.

 

“Zgromadziliśmy bogactwo doświadczenia podczas naszych projektów kolejowych na całym świecie, poznając najlepsze sposoby na interakcję środków transportu z konkretną infrastrukturą telekomunikacyjną. Teraz jesteśmy w stanie wykorzystać to doświadczenie także w miejskim transporcie publicznym,” powiedział Dr Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom.

 

Wyzwania i korzyści są podobne w obydwu przypadkach: system radiowy przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych, poprawia bezpieczeństwo i stanowi podstawę dla nowych usług, które mogą przynieść korzyść zarówno operatorom transportu, jak i pasażerom. Z technicznej perspektywy łączność trunkingowa, taka jak TETRA, idealnie nadaje się dla tramwajów, metra i autobusów. Tworzy ona sieć, w której może pracować zarówno wyposażenie terminalowe, urządzenia radiowe, jak i telefony.

 

Partnerstwo technologiczne z Rohill

Holenderska firma Rohill Engineering B.V. jest wiodącym w technologii dostawcą sprzętu i oprogramowania TETRA, w tym produktów LTE (Long Term Evolution, 4G).

“Długoterminowe doświadczenie na rynku i wiedza firmy Kapsch na temat projektowania oraz wdrażania kompleksowych rozwiązań, połączona z wysoką jakością produktów Rohill, tworzy solidną podstawę dla nowych kontraktów w tym obszarze,” powiedział Wolfgang Leindecker, wiceprezes ds. M2M i transportu publicznego w Kapsch CarrierCom, oczekując kolejnych projektów w przyszłości.

 

Źródło: www.kapsch.net

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń