Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Fińskie koleje przejdą z GSM-R na TETRĘ

Fińskie koleje przejdą z GSM-R na TETRĘ

Fińskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji poinformowało na swojej witrynie internetowej, że tamtejsze koleje państwowe rozpoczną korzystanie z łączności TETRA w sieci VIRVE. Obecnie fińscy kolejarze porozumiewają się przy użyciu sieci RAILI, funkcjonującej w oparciu o standard GSM-R. Jednakże ze względu na starzejący się sprzęt i zakłócenia, jakie wprowadza do komercyjnych sieci GSM, zachodzi potrzeba jej wymiany.

Z wyliczeń Ministerstwa Transportu i Komunikacji wynika, że zastąpienie kolejowej łączności GSM-R technologią TETRA przyniesie znaczne oszczędności, ponieważ rząd w Helsinkach nie będzie musiał utrzymywać dwóch osobnych sieci radiokomunikacyjnych: RAILI i VIRVE. Z tej drugiej już od wielu lat korzystają fińskie służby bezpieczeństwa publicznego.

Aby jednak migracja na technologię TETRA mogła dojść do skutku, potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej, gdyż kraje UE są zobowiązane do stosowania w transporcie kolejowym łączności w standardzie GSM-R (jest to element Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym — ERTMS). Gdy taka zgoda zostanie wydana, Finlandia rozpocznie proces wdrażania łączności TETRA na kolei, który powinien zakończyć się pod koniec 2018 roku. Fiński budżet w ciągu kolejnych 10 lat zaoszczędzi w ten sposób 100 mln euro.

Źródło: www.lvm.fi Fot.: Ojp / Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń