Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy przetarg na TETRĘ na lotnisku w Modlinie

Nowy przetarg na TETRĘ na lotnisku w Modlinie

Terminal-pasazerski-lotnisko-w-Modlinie-small.jpgLotnisko w Modlinie ogłosił właśnie przetarg na dostawę sieci trankingowej w standardzie TETRA. Jest to kolejny port lotniczy w Polsce, który będzie korzystał z najbardziej niezawodnej łączności radiowej dostępnej na rynku. Jednakże w tym przypadku nie mamy do czynienia tylko i wyłącznie z klasycznym przetargiem na infrastrukturę i radiotelefony TETRA. Zamawiający ustawił poprzeczkę wysoko, ale przejdźmy do rzeczy…

 

Oprócz samego systemu łączności wraz z radiotelefonami (307 sztuk różnego typu)  wymagana jest też dostawa systemu rejestracji, lokalizacji GPS/AVL oraz konsol dyspozytorskich. Do tego dochodzi jeszcze wymóg zintegrowania systemu TETRA z istniejącą na lotnisku cyfrową centralą łączności telefonicznej IP PABX oraz zaprojektowanie i wykonanie instalacji repeaterowej TETRA/GSM/UMTS/LTE w budynku terminala pasażerskiego. Jeśli dodać do tego krótki termin na wykonanie projektu, to całe przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem dla potencjalnego wykonawcy, który musi wykazać się bogatymi referencjami i posiadać spore zaplecze inżynierskie na wykonanie tego projektu w tak krótkim czasie.

W SIWZ czytamy o czterech częściach projektu, które  obejmują:

  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu łączności radiowej w standardzie TETRA (stacja bazowa,terminale radiowe, niezbędna infrastruktura do realizacji łączności bezprzewodowej);
  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu teleinformatycznego integrującego systemy łączności radiowej z istniejącym systemem łączności stacjonarnej (centrala cyfrowa DGT IP Nova).
  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu dyspozytorskiego wyposażonego w konsole dyspozytorskie dla stanowisk koordynacji i zarządzania kryzysowego;
  • opracowanie projektu i wykonanie infrastruktury niezbędnej do realizacji łączności bezprzewodowej w standardzie TETRA i w technologii sieci komórkowych (GSM, DCS, UMTS, LTE) na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Projekt i realizacja musi obejmować: budynek Terminala Pasażerskiego,teren Portu Lotniczego.

Bardzo szczegółowo opisano wymagania dotyczące konsoli dyspozytorskiej oraz sposobu integracji systemu radiowego z istniejącą centralą przewodową typu DGT IP Nova. Zlecający pomyślał o pełnej redundancji całego systemu oraz integracji z łącznością analogowym czy systemem DMR.

Termin składania ofert upływa 12 marca 2012. Czas na realizację projektu to tylko 8 tygodni (56 dni) co przy tak złożonym przedsięwzięciu jest bardzo wymagającym terminem. Kryterium wyboru to najniższa cena a całość będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pierwsze samoloty pasażerskie będą tu lądować jeszcze przed Euro 2012.

Szczegóły przetargu dostępne są pod adresem: http://www.modlinairport.pl/index/article/id/259/

Źródło: http://modlinairport.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń