Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy przetarg na TETRĘ na lotnisku w Modlinie

Nowy przetarg na TETRĘ na lotnisku w Modlinie

Terminal-pasazerski-lotnisko-w-Modlinie-small.jpgLotnisko w Modlinie ogłosił właśnie przetarg na dostawę sieci trankingowej w standardzie TETRA. Jest to kolejny port lotniczy w Polsce, który będzie korzystał z najbardziej niezawodnej łączności radiowej dostępnej na rynku. Jednakże w tym przypadku nie mamy do czynienia tylko i wyłącznie z klasycznym przetargiem na infrastrukturę i radiotelefony TETRA. Zamawiający ustawił poprzeczkę wysoko, ale przejdźmy do rzeczy…

 

Oprócz samego systemu łączności wraz z radiotelefonami (307 sztuk różnego typu)  wymagana jest też dostawa systemu rejestracji, lokalizacji GPS/AVL oraz konsol dyspozytorskich. Do tego dochodzi jeszcze wymóg zintegrowania systemu TETRA z istniejącą na lotnisku cyfrową centralą łączności telefonicznej IP PABX oraz zaprojektowanie i wykonanie instalacji repeaterowej TETRA/GSM/UMTS/LTE w budynku terminala pasażerskiego. Jeśli dodać do tego krótki termin na wykonanie projektu, to całe przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem dla potencjalnego wykonawcy, który musi wykazać się bogatymi referencjami i posiadać spore zaplecze inżynierskie na wykonanie tego projektu w tak krótkim czasie.

W SIWZ czytamy o czterech częściach projektu, które  obejmują:

  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu łączności radiowej w standardzie TETRA (stacja bazowa,terminale radiowe, niezbędna infrastruktura do realizacji łączności bezprzewodowej);
  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu teleinformatycznego integrującego systemy łączności radiowej z istniejącym systemem łączności stacjonarnej (centrala cyfrowa DGT IP Nova).
  • dostawę, instalację oraz uruchomienie systemu dyspozytorskiego wyposażonego w konsole dyspozytorskie dla stanowisk koordynacji i zarządzania kryzysowego;
  • opracowanie projektu i wykonanie infrastruktury niezbędnej do realizacji łączności bezprzewodowej w standardzie TETRA i w technologii sieci komórkowych (GSM, DCS, UMTS, LTE) na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Projekt i realizacja musi obejmować: budynek Terminala Pasażerskiego,teren Portu Lotniczego.

Bardzo szczegółowo opisano wymagania dotyczące konsoli dyspozytorskiej oraz sposobu integracji systemu radiowego z istniejącą centralą przewodową typu DGT IP Nova. Zlecający pomyślał o pełnej redundancji całego systemu oraz integracji z łącznością analogowym czy systemem DMR.

Termin składania ofert upływa 12 marca 2012. Czas na realizację projektu to tylko 8 tygodni (56 dni) co przy tak złożonym przedsięwzięciu jest bardzo wymagającym terminem. Kryterium wyboru to najniższa cena a całość będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pierwsze samoloty pasażerskie będą tu lądować jeszcze przed Euro 2012.

Szczegóły przetargu dostępne są pod adresem: http://www.modlinairport.pl/index/article/id/259/

Źródło: http://modlinairport.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń