Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS wraz ze swoim indyjskim partnerem, integratorem systemów Fibcom India Ltd., została wybrana na dostawcę łączności radiowej TETRA dla budowanego właśnie metra w mieście Jaipur, stolicy indyjskiego stanu Radżastan.

System TETRA będzie wykorzystywany do zarządzania pociągami oraz kierowania ruchem, a przez to zapewni efektywne i bezpieczne funkcjonowanie metra w Jaipurze. Jego wdrażanie rozpocznie się w listopadzie br., a zostanie ukończone przed planowanym uruchomieniem pierwszego odcinka linii metra w końcu czerwca 2013 roku.

Jako dostawca systemu i technologii, Cassidian zapewni najnowocześniejsze centrale cyfrowe DXT3c wraz z pięcioma stacjami bazowymi TETRA TB3, oprogramowaniem do zarządzania siecią (NMS) oraz usługą automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL). Ponadto, w pociągach zostanie zainstalowanych 250 specjalizowanych radiotelefonów TETRA (THR9i oraz TMR880i). Firma Cassidian będzie także odpowiedzialna za przeszkolenie oraz wsparcie techniczne na miejscu i wspólnie z wraz z Fibcom India Ltd. będzie spełniać potrzeby przedsiębiorstwa Jaipur Metro Rail Corporation (JMRC) w zakresie funkcjonowania metra.

„Ten kontrakt stanowi kamień milowy, stawiający firmą Cassidian na pozycji czołowego dostawcy systemów łączności TETRA dla rozwijającego się w Indiach transportu masowego. Jesteśmy zaangażowani w przyczynianie się do dalszego rozwoju bezpiecznych rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa publicznego w Indiach,” powiedział Peter Gutsmiedl, dyrektor generalny Cassidian India. „Wykorzystamy nasze szerokie doświadczenie do wdrażania zaawansowanych systemów łączności o znaczeniu krytycznym, opartych na TETRZE, aby zapewnić projektowi metra w Jaipurze sukces. Nasz indyjski zespół nabywa doświadczenia we współpracy z naszymi partnerami i dostarcza projektowane na zamówienie rozwiązania TETRA dla klientów w Indiach na czas i w ramach założonego budżetu,” dodał Ehud Weizman, kierownik sprzedaży rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym na obszarze subkontynentu indyjskiego.

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

 

 

Źródło: www.cassidian.com

Fot.: jaipur.co

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń