Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS wraz ze swoim indyjskim partnerem, integratorem systemów Fibcom India Ltd., została wybrana na dostawcę łączności radiowej TETRA dla budowanego właśnie metra w mieście Jaipur, stolicy indyjskiego stanu Radżastan.

System TETRA będzie wykorzystywany do zarządzania pociągami oraz kierowania ruchem, a przez to zapewni efektywne i bezpieczne funkcjonowanie metra w Jaipurze. Jego wdrażanie rozpocznie się w listopadzie br., a zostanie ukończone przed planowanym uruchomieniem pierwszego odcinka linii metra w końcu czerwca 2013 roku.

Jako dostawca systemu i technologii, Cassidian zapewni najnowocześniejsze centrale cyfrowe DXT3c wraz z pięcioma stacjami bazowymi TETRA TB3, oprogramowaniem do zarządzania siecią (NMS) oraz usługą automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL). Ponadto, w pociągach zostanie zainstalowanych 250 specjalizowanych radiotelefonów TETRA (THR9i oraz TMR880i). Firma Cassidian będzie także odpowiedzialna za przeszkolenie oraz wsparcie techniczne na miejscu i wspólnie z wraz z Fibcom India Ltd. będzie spełniać potrzeby przedsiębiorstwa Jaipur Metro Rail Corporation (JMRC) w zakresie funkcjonowania metra.

„Ten kontrakt stanowi kamień milowy, stawiający firmą Cassidian na pozycji czołowego dostawcy systemów łączności TETRA dla rozwijającego się w Indiach transportu masowego. Jesteśmy zaangażowani w przyczynianie się do dalszego rozwoju bezpiecznych rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa publicznego w Indiach,” powiedział Peter Gutsmiedl, dyrektor generalny Cassidian India. „Wykorzystamy nasze szerokie doświadczenie do wdrażania zaawansowanych systemów łączności o znaczeniu krytycznym, opartych na TETRZE, aby zapewnić projektowi metra w Jaipurze sukces. Nasz indyjski zespół nabywa doświadczenia we współpracy z naszymi partnerami i dostarcza projektowane na zamówienie rozwiązania TETRA dla klientów w Indiach na czas i w ramach założonego budżetu,” dodał Ehud Weizman, kierownik sprzedaży rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym na obszarze subkontynentu indyjskiego.

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

 

 

Źródło: www.cassidian.com

Fot.: jaipur.co

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń