Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Cassidian wdroży TETRĘ dla metra w Jaipur (Indie)

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS wraz ze swoim indyjskim partnerem, integratorem systemów Fibcom India Ltd., została wybrana na dostawcę łączności radiowej TETRA dla budowanego właśnie metra w mieście Jaipur, stolicy indyjskiego stanu Radżastan.

System TETRA będzie wykorzystywany do zarządzania pociągami oraz kierowania ruchem, a przez to zapewni efektywne i bezpieczne funkcjonowanie metra w Jaipurze. Jego wdrażanie rozpocznie się w listopadzie br., a zostanie ukończone przed planowanym uruchomieniem pierwszego odcinka linii metra w końcu czerwca 2013 roku.

Jako dostawca systemu i technologii, Cassidian zapewni najnowocześniejsze centrale cyfrowe DXT3c wraz z pięcioma stacjami bazowymi TETRA TB3, oprogramowaniem do zarządzania siecią (NMS) oraz usługą automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL). Ponadto, w pociągach zostanie zainstalowanych 250 specjalizowanych radiotelefonów TETRA (THR9i oraz TMR880i). Firma Cassidian będzie także odpowiedzialna za przeszkolenie oraz wsparcie techniczne na miejscu i wspólnie z wraz z Fibcom India Ltd. będzie spełniać potrzeby przedsiębiorstwa Jaipur Metro Rail Corporation (JMRC) w zakresie funkcjonowania metra.

„Ten kontrakt stanowi kamień milowy, stawiający firmą Cassidian na pozycji czołowego dostawcy systemów łączności TETRA dla rozwijającego się w Indiach transportu masowego. Jesteśmy zaangażowani w przyczynianie się do dalszego rozwoju bezpiecznych rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa publicznego w Indiach,” powiedział Peter Gutsmiedl, dyrektor generalny Cassidian India. „Wykorzystamy nasze szerokie doświadczenie do wdrażania zaawansowanych systemów łączności o znaczeniu krytycznym, opartych na TETRZE, aby zapewnić projektowi metra w Jaipurze sukces. Nasz indyjski zespół nabywa doświadczenia we współpracy z naszymi partnerami i dostarcza projektowane na zamówienie rozwiązania TETRA dla klientów w Indiach na czas i w ramach założonego budżetu,” dodał Ehud Weizman, kierownik sprzedaży rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym na obszarze subkontynentu indyjskiego.

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

 

 

Źródło: www.cassidian.com

Fot.: jaipur.co

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń