Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zapewni zasięg sieci TETRA w nowych liniach pekińskiego metra

Cassidian zapewni zasięg sieci TETRA w nowych liniach pekińskiego metra

Firma Cassidian, należąca do koncernu EADS, zdobyła niedawno kontrakt na rozszerzenie zasięgu pekińskiej rządowej sieci TETRA (Beijing Government Shared Radio Network) na nowo budowane linie metra. Ta modernizacja poprawi pokrycie zasięgiem i zapewni idealną łączność i obsługę dla pekińskiej policji działającej w metrze, gwarantując bezpieczeństwo jego funkcjonowania.

Cassidian dostarczy 24 stacje bazowe TB3 i 4 moduły nadawczo-odbiorcze TTRX (TETRA TRX) celem rozszerzenia zasięgu na nowe linie pekińskiego metra (linię 14, 7, zachodnią część linii 15, przedłużenie linii 8 oraz połączenie między linią 8 a linią Changping). Dostarczanie i wdrażanie będzie przebiegać w latach 2013 i 2014. Gdy prace zostaną zakończone, wszystkie z 17 działających linii będą wyposażone w system TETRA firmy Cassidian.

Sieć Beijing Government Shared Radio Network, zwana również Beijing JustTop TETRA Network, dostarczona przez firmę Cassidian, jest największą w Azji cyfrową siecią trankingową oraz największą miejską siecią TETRA na świecie. Pokrywa zasięgiem cały obszar Pekinu – wszystkie okręgi miejskie i wszystkie linie metra, ważne budynki oraz główne autostrady. Sieć posiada 350 stacji bazowych i obsługuje 90 tys. abonentów.

Pekińskie metro w 2011 roku przewiozło 2,18 mld pasażerów, a 28 kwietnia br. ustanowiło rekord w liczbie osób korzystających z niego jednego dnia – 8,59 mln. Pomimo tego, istniejąca sieć metra nie jest w stanie całkowicie spełnić potrzeb stolicy Chin w zakresie transportu masowego. Dlatego też powstały plany rozbudowy metra do 19 linii, których łączna długość ma osiągnąć ponad 708 km w 2015 roku i 1050 km w 2020 roku.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń