Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Estonia - pierwsza na świecie aktualizacja sieci Cassidian TETRA do wersji 6.0

Estonia – pierwsza na świecie aktualizacja sieci Cassidian TETRA do wersji 6.0

Estonia jest pierwszym krajem, który zaktualizował do najnowszej wersji oprogramowanie swojej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego, wdrożonej przez firmę Cassidian. Pomimo drobnych trudności, w związku tym, że był to pierwszy na świecie proces aktualizacji sieci ogólnokrajowej z wersji 5.5 do 6.0, wystąpiła jedynie dwuminutowa przerwa w pracy sieci.

Estońska sieć o nazwie ESTER służy ponad 10 tysiącom użytkowników, w tym policji, służbom ratowniczym, służbie zdrowia, strażnikom granicznym i funkcjonariuszom straży więziennej. Jej właścicielem jest Centrum Technologii Informacyjnych i Rozwoju (SMIT), należące do estońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a operatorem – Państwowa Fundacja Teleinformatyki (RIKS).

Uruchomienie sieci ESTER w 2007 roku miało ogromne znaczenie dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego, gdyż do tamtej pory dysponowali oni jedynie starą siecią EDACS, pokrywającą zasięgiem tylko niektóre z estońskich miast oraz podstawowymi sieciami działającymi w paśmie UHF.

Utrzymaniem estońskiej sieci TETRA zajmuje się firma Cassidian, która w przeszłości współpracowała ze SMIT oraz RIKS i wie, że Estończycy są chętni do korzystania w swoich sieciach z najnowszych osiągnięć i innowacji w dziedzinie łączności. Wyszła więc z propozycją, aby przeprowadzić w ESTER pierwszy na świecie proces aktualizacji oprogramowania sieci do najnowszej wersji 6.0. Planowanie tego procesu rozpoczęło się w maju 2011 roku. Podczas planowania pierwsze próby wykazały pewne techniczne trudności, ale proces aktualizacji umożliwił natychmiastowy powrót do poprzedniej wersji oprogramowania. Usługi sieci w tym czasie były płynnie oferowane, więc użytkownicy nawet nie zauważyli przeprowadzanych prób aktualizacji. Po tym jak specjaliści z firmy Cassidian poradzili sobie z pierwszymi trudnościami, w listopadzie podjęto trzecią próbę aktualizacji, która tym razem okazała się pomyślna.

Przygotowania do ostatecznej aktualizacji trwały w nocy, natomiast sam proces przeprowadzono wczesnym rankiem, w głównym pomieszczeniu centrali DXT. Cała operacja trwała ok. 15-30 min, przy czym czas przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych stacji bazowych wahał się od 2 do 15 minut, a po uruchomieniu oprogramowania w nowej wersji cała sieć nie pracowała jedynie przez 2 minuty, co było przewidziane. Oprócz samej centrali DXT trzeba było zaktualizować także oprogramowanie w ok. 100 stacjach bazowych TETRA, które pracują w sieci ESTER. Operacja ta zajęła w sumie tydzień. W ocenie ekspertów kolejne wymiany oprogramowania w sieci ESTER zostaną przeprowadzone jeszcze szybciej i sprawniej. Cały proces aktualizacji przebiegał w bliskiej współpracy specjalistów z RIKS i Cassidian.

Źródło: keytouch.info – Magazyn dla klientów firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń