Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Estonia - pierwsza na świecie aktualizacja sieci Cassidian TETRA do wersji 6.0

Estonia – pierwsza na świecie aktualizacja sieci Cassidian TETRA do wersji 6.0

Estonia jest pierwszym krajem, który zaktualizował do najnowszej wersji oprogramowanie swojej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego, wdrożonej przez firmę Cassidian. Pomimo drobnych trudności, w związku tym, że był to pierwszy na świecie proces aktualizacji sieci ogólnokrajowej z wersji 5.5 do 6.0, wystąpiła jedynie dwuminutowa przerwa w pracy sieci.

Estońska sieć o nazwie ESTER służy ponad 10 tysiącom użytkowników, w tym policji, służbom ratowniczym, służbie zdrowia, strażnikom granicznym i funkcjonariuszom straży więziennej. Jej właścicielem jest Centrum Technologii Informacyjnych i Rozwoju (SMIT), należące do estońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a operatorem – Państwowa Fundacja Teleinformatyki (RIKS).

Uruchomienie sieci ESTER w 2007 roku miało ogromne znaczenie dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego, gdyż do tamtej pory dysponowali oni jedynie starą siecią EDACS, pokrywającą zasięgiem tylko niektóre z estońskich miast oraz podstawowymi sieciami działającymi w paśmie UHF.

Utrzymaniem estońskiej sieci TETRA zajmuje się firma Cassidian, która w przeszłości współpracowała ze SMIT oraz RIKS i wie, że Estończycy są chętni do korzystania w swoich sieciach z najnowszych osiągnięć i innowacji w dziedzinie łączności. Wyszła więc z propozycją, aby przeprowadzić w ESTER pierwszy na świecie proces aktualizacji oprogramowania sieci do najnowszej wersji 6.0. Planowanie tego procesu rozpoczęło się w maju 2011 roku. Podczas planowania pierwsze próby wykazały pewne techniczne trudności, ale proces aktualizacji umożliwił natychmiastowy powrót do poprzedniej wersji oprogramowania. Usługi sieci w tym czasie były płynnie oferowane, więc użytkownicy nawet nie zauważyli przeprowadzanych prób aktualizacji. Po tym jak specjaliści z firmy Cassidian poradzili sobie z pierwszymi trudnościami, w listopadzie podjęto trzecią próbę aktualizacji, która tym razem okazała się pomyślna.

Przygotowania do ostatecznej aktualizacji trwały w nocy, natomiast sam proces przeprowadzono wczesnym rankiem, w głównym pomieszczeniu centrali DXT. Cała operacja trwała ok. 15-30 min, przy czym czas przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych stacji bazowych wahał się od 2 do 15 minut, a po uruchomieniu oprogramowania w nowej wersji cała sieć nie pracowała jedynie przez 2 minuty, co było przewidziane. Oprócz samej centrali DXT trzeba było zaktualizować także oprogramowanie w ok. 100 stacjach bazowych TETRA, które pracują w sieci ESTER. Operacja ta zajęła w sumie tydzień. W ocenie ekspertów kolejne wymiany oprogramowania w sieci ESTER zostaną przeprowadzone jeszcze szybciej i sprawniej. Cały proces aktualizacji przebiegał w bliskiej współpracy specjalistów z RIKS i Cassidian.

Źródło: keytouch.info – Magazyn dla klientów firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń