Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Pierwsza edycja CCExpo zakończona

Pierwsza edycja CCExpo zakończona

W dniach 23–24 października br. w Hamburgu odbyła się pierwsza edycja CCExpo (Critical Communications Expo), wydarzenia poświęconego informacji i łączności o znaczeniu krytycznym, profesjonalnej łączności radiowej (PMR) i centrom dowodzenia.

CCExpo obejmuje trzy główne części. Pierwszą i najważniejszą są targi, w ramach których 99 wystawców z 10 krajów prezentowało swoje produkty, rozwiązania i usługi. Pozostałe dwie części to Kongres Łączności, w którym wzięło udział 327 zarejestrowanych uczestników i 10-ty Kongres Centrów Dowodzenia (poprzednie edycje odbywały się podczas PMRExpo), który zgromadził prawie 350 uczestników. Po raz pierwszy odbyło się także Forum Organizacji Bezpieczeństwa Publicznego. W sumie w CCExpo 2013 wzięło udział 1338 zarejestrowanych uczestników z wielu różnych rynków poziomych: rządowego, energetycznego, technologii informacyjnej, transportu, zdrowia, telekomunikacji, finansów i ubezpieczeń oraz wodociągów.

Poza halą wystawową miał miejsce szereg ciekawych prezentacji, m.in. czterech mobilnych stacji bazowych, samochodu z 45-metrowym masztem należącego do THW (Federal Agency for Technical Relief) oraz pojazdów straży pożarnej, służb ratowniczych i pojazdów dowodzenia.

Kongres Łączności tradycyjnie rozpoczął się od raportu na temat niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności BOS, który wygłosił prezes BDBOS, Rolf Krost. Na końcu odbył się natomiast panel dyskusyjny poświęcony cyfrowej łączności radiowe dla ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR) w Europie. Wzięli w nim udział wysoko postawieni delegaci z Belgii, Francji, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.

Równolegle z CCExpo odbyło się również kilka spotkań organizacji korzystających z sieci BOS a w dniach 25–26 października, także w Hamburgu, firma Cassidian zorganizowała międzynarodową konferencja użytkowników.

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: push2talk-portal.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń