Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Pierwsza edycja CCExpo zakończona

Pierwsza edycja CCExpo zakończona

W dniach 23–24 października br. w Hamburgu odbyła się pierwsza edycja CCExpo (Critical Communications Expo), wydarzenia poświęconego informacji i łączności o znaczeniu krytycznym, profesjonalnej łączności radiowej (PMR) i centrom dowodzenia.

CCExpo obejmuje trzy główne części. Pierwszą i najważniejszą są targi, w ramach których 99 wystawców z 10 krajów prezentowało swoje produkty, rozwiązania i usługi. Pozostałe dwie części to Kongres Łączności, w którym wzięło udział 327 zarejestrowanych uczestników i 10-ty Kongres Centrów Dowodzenia (poprzednie edycje odbywały się podczas PMRExpo), który zgromadził prawie 350 uczestników. Po raz pierwszy odbyło się także Forum Organizacji Bezpieczeństwa Publicznego. W sumie w CCExpo 2013 wzięło udział 1338 zarejestrowanych uczestników z wielu różnych rynków poziomych: rządowego, energetycznego, technologii informacyjnej, transportu, zdrowia, telekomunikacji, finansów i ubezpieczeń oraz wodociągów.

Poza halą wystawową miał miejsce szereg ciekawych prezentacji, m.in. czterech mobilnych stacji bazowych, samochodu z 45-metrowym masztem należącego do THW (Federal Agency for Technical Relief) oraz pojazdów straży pożarnej, służb ratowniczych i pojazdów dowodzenia.

Kongres Łączności tradycyjnie rozpoczął się od raportu na temat niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności BOS, który wygłosił prezes BDBOS, Rolf Krost. Na końcu odbył się natomiast panel dyskusyjny poświęcony cyfrowej łączności radiowe dla ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR) w Europie. Wzięli w nim udział wysoko postawieni delegaci z Belgii, Francji, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.

Równolegle z CCExpo odbyło się również kilka spotkań organizacji korzystających z sieci BOS a w dniach 25–26 października, także w Hamburgu, firma Cassidian zorganizowała międzynarodową konferencja użytkowników.

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: push2talk-portal.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń