Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Konsorcjum Cassidian i Belgacom podpisało kontrakt na modernizację ogólnokrajowej sieci TETRA w...

Konsorcjum Cassidian i Belgacom podpisało kontrakt na modernizację ogólnokrajowej sieci TETRA w Belgii

Belgijski strażak rozmawia przez radiotelefon Cassidian TETRA

Konsorcjum firm Cassidian i Belgacom podpisało kontrakt na modernizację radiowej infrastruktury transmisyjnej belgijskiej sieci bezpieczeństwa publicznego ASTRID.  Wartość kontraktu to 7,4 mln Euro i obejmuje fazę budowy i utrzymania. Modernizacja zostanie zakończona w roku 2014. Ogólnokrajowa sieć TETRA „ASTRID”  służy ponad 75 tysiącom użytkowników ze służb bezpieczeństwa publicznego i ochrony, wliczając policję, straż pożarną, służbę zdrowia oraz kilka firm usługowych i transportowych.

Modernizacja kluczowych elementów infrastruktury obejmuje wymianę mikrofalowej sieci transmisyjnej (szkieletowej), łączącej większość stacji bazowych ogólnokrajowej sieci TETRA z centralami i multiplekserami. W ramach kontraktu nowe łącza mikrofalowe zostaną zaprojektowane, zainstalowane, skonfigurowane i zintegrowane z siecią.

To ulepszenie pozwoli zwiększyć dostępność sieci ASTRID dla użytkowników przez wykorzystywanie niższych częstotliwości i skonsolidować jej infrastrukturę dla dalszego rozwoju przez wprowadzenie obsługi sieci IP.

Belgijska narodowa sieć TETRA o nazwie „ASTRID” została wybudowana przez firmę Cassidian w latach 2000- 2003. Obecnie z systemu korzysta ponad 70 000 użytkowników.

Firma Cassidian, będąca częścią konsorcjum, i jej dostawca NEC będą odpowiedzialni za instalację i konfigurację systemu monitoringu nowej sieci mikrofalowej oraz jej utrzymanie oraz szkolenia. Firma Belgacom dostarczy sprzęt mikrofalowy od NEC, zapewni usługi instalacyjne oraz integrację i utrzymanie na pierwszej linii. Projekt sieci transmisyjnej będzie prowadzony w ramach dwóch oddzielnych kontraktów na usługi zarządzane, dla firm Cassidian i Belgacom.

Źródło: http://www.eads.com/

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń