Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian otrzymał kontrakt na serwisowanie szwedzkiej sieci TETRA

Cassidian otrzymał kontrakt na serwisowanie szwedzkiej sieci TETRA

Sztokholm, 18 kwietnia 2013 roku — firma Cassidian podpisała siedmioletni kontrakt na serwisowanie szwedzkiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej Rakel, należącej do Szwedzkiej Agencji ds. Cywilnych Sytuacji Kryzysowych (MSB). Kontrakt obejmuje usługi 3-ciej linii wsparcia technicznego, serwisowanie sprzętu radiowego, dostarczenie wyposażenia oraz oprogramowania TETRA i zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2015 roku.

Rakel jest jedną z największych sieci TETRA na świecie. Składa się z prawie 1800 stacji bazowych, 22 switchy i pokrywa zasięgiem niemal całą populację Szwecji. W zeszłym miesiącu sieć obsłużyła 3,3 miliona połączeń grupowych oraz indywidualnych i 166 milionów krótkich wiadomości (SDS), osiągając poziom dostępności wynoszący 99,97%.

Bezpieczna łączność radiowa TETRA służy wszystkim głównym siłom bezpieczeństwa w Szwecji. W sumie korzysta z niej ponad 300 organizacji takich, jak policja, straż przybrzeżna, służba celna, ratownictwo medyczne i siły zbrojne, a także władze miejskie i prywatne podmioty, takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Łączność TETRA pozwala organizacjom użytkowników na pełną kooperację w skali krajowej. Obecnie sieć Rakel ma ponad 50 tys. abonentów, a w ciągu kilku najbliższych lat jest spodziewany wzrost tej liczby do 70 tys.

“Jesteśmy zadowoleni z możliwości kontynuowania współpracy z Rakel. Podpisując ten nowy kontrakt, szwedzki rząd zademonstrował swoje przekonanie, że firma Cassidian jest w stanie utrzymać sieć przez długi okres. Cassidian cieszy się z perspektywy kontynuowania swojego rozwoju w Królestwie Szwecji,” powiedział Jean-Marc Nasr, szef działu Bezpiecznych Rozwiązań Komunikacji w firmie Cassidian.

 

 

 

Źródło: http://www.tandcca.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń