Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian otrzymał kontrakt na serwisowanie szwedzkiej sieci TETRA

Cassidian otrzymał kontrakt na serwisowanie szwedzkiej sieci TETRA

Sztokholm, 18 kwietnia 2013 roku — firma Cassidian podpisała siedmioletni kontrakt na serwisowanie szwedzkiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej Rakel, należącej do Szwedzkiej Agencji ds. Cywilnych Sytuacji Kryzysowych (MSB). Kontrakt obejmuje usługi 3-ciej linii wsparcia technicznego, serwisowanie sprzętu radiowego, dostarczenie wyposażenia oraz oprogramowania TETRA i zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2015 roku.

Rakel jest jedną z największych sieci TETRA na świecie. Składa się z prawie 1800 stacji bazowych, 22 switchy i pokrywa zasięgiem niemal całą populację Szwecji. W zeszłym miesiącu sieć obsłużyła 3,3 miliona połączeń grupowych oraz indywidualnych i 166 milionów krótkich wiadomości (SDS), osiągając poziom dostępności wynoszący 99,97%.

Bezpieczna łączność radiowa TETRA służy wszystkim głównym siłom bezpieczeństwa w Szwecji. W sumie korzysta z niej ponad 300 organizacji takich, jak policja, straż przybrzeżna, służba celna, ratownictwo medyczne i siły zbrojne, a także władze miejskie i prywatne podmioty, takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Łączność TETRA pozwala organizacjom użytkowników na pełną kooperację w skali krajowej. Obecnie sieć Rakel ma ponad 50 tys. abonentów, a w ciągu kilku najbliższych lat jest spodziewany wzrost tej liczby do 70 tys.

“Jesteśmy zadowoleni z możliwości kontynuowania współpracy z Rakel. Podpisując ten nowy kontrakt, szwedzki rząd zademonstrował swoje przekonanie, że firma Cassidian jest w stanie utrzymać sieć przez długi okres. Cassidian cieszy się z perspektywy kontynuowania swojego rozwoju w Królestwie Szwecji,” powiedział Jean-Marc Nasr, szef działu Bezpiecznych Rozwiązań Komunikacji w firmie Cassidian.

 

 

 

Źródło: http://www.tandcca.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń