Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zbliża się modernizacja i rozbudowa szwedzkiej sieci TETRA

Zbliża się modernizacja i rozbudowa szwedzkiej sieci TETRA

Ogólnokrajowa sieć radiokomunikacyjna RAKEL będzie w przyszłości kluczową cyfrową platformą dla szwedzkich służb bezpieczeństwa publicznego — stwierdzono podczas tegorocznego Dnia RAKEL, który miał miejsce 6 października w Sztokholmie. Będąca organizatorem wydarzenia Szwedzka Agencja ds. Cywilnych Sytuacji Kryzysowych (MSB) oraz firma Airbus Defence and Space podkreśliły swoją chęć rozpoczęcia w najbliższej przyszłości modernizacji i rozbudowy sieci.

Firma Airbus Defence and Space jest dostawcą sieci RAKEL (RAdioKommunikation för Effektiv Ledning), pracującej w standardzie TETRA. Podczas październikowej imprezy producent prezentował na swoim stanowisku między innymi urządzenia radiowe obsługujące łączność LTE, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Na Dzień RAKEL przybyło 850 gości, w tym policjantów i ratowników, którzy największą uwagą obdarzyli wytrzymały terminal Tactilon Dabat łączący w sobie radiotelefon TETRA i smartfon oraz aplikację Tactilon Agnet umożliwiającą prowadzenie wideorozmów grupowych i przesyłanie obrazów.

Dzień RAKEL urósł do pozycji ważnego forum dyskusji dla społeczności szwedzkich służb ratownictwa i porządku publicznego. Budynek Międzynarodowych Targów Sztokholmskich (Stockholmsmässan) zgromadził więcej dystrybutorów i producentów sprzętu radiowego, a jednocześnie zaprezentowano jeszcze większy wachlarz produktów, takich jak repeatery, terminale i rozwiązania dyspozytorskie. Ponadto stosowni decydenci wyrazili swoją skłonność do ściślejszej współpracy w celu znalezienia wydajnych rozwiązań technicznych – tak, aby szybko i sprawnie reagować w nagłych sytuacjach. W te cele wpisuje się ostatnio coraz większa międzynarodowa współpraca na rzecz transgranicznej interoperacyjności europejskich profesjonalnych sieci radiowych.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń