Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dobre widoki na przyszłość belgijskiej sieci TETRA

Dobre widoki na przyszłość belgijskiej sieci TETRA

W dniach 5–6 października br. pod Brukselą odbyły się tegoroczne Dni Użytkownika ASTRID. Jednym z głównych tematów były optymistyczne perspektywy dla belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA. Firma Airbus Defence and Space, wspólnie ze swoimi partnerami, prezentowała swoje rozwiązania radiokomunikacyjne mogące podwyższyć bezpieczeństwo i pojemność sieci ASTRID.

Firma Airbus Defence and Space dała również wyraz swojej chęci przyczynienia się do pomyślnego zmodernizowania sieci. Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon i minister sprawiedliwości Koen Geens podkreślili natomiast, że plan modernizacji sieci jest już gotowy do realizacji.

Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space, który również był obecny podczas wydarzenia, powiedział: „Projektujemy nową sieć ASTRID w ścisłej współpracy z belgijskimi władzami. To podejście zostało przedstawione w ramach Dni Użytkownika ASTRID 2016. W ten sposób ASTRID stanie się wydajniejsza i prostsza w użytku”.

Około 1500 gości, w tym funkcjonariusz policji, strażaków i innych użytkowników łączności radiowej, wzięło udział w Dniach Użytkownika aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi. Impreza obejmowała seminaria oraz prezentacje sprzętu i rozwiązań na stoiskach producentów. Menedżerowie firmy Airbus Defence and Space zorganizowali warsztaty, na których demonstrowane były funkcje radiotelefonów i innego sprzętu TETRA. Wydarzenie stanowiło zatem pokaz sukcesu i przyszłego potencjału sieci ASTRID.

Ponadto, firma Airbus Defence and Space zaprezentowała swoje najnowsze produkty: Tactilon Dabat, urządzenie łączące radiotelefon TETRA ze smartfonem, zestaw narządzi Tactilon Suite obejmujący aplikację Tactilon Agnet umożliwiającą nawiązywanie bezpiecznych rozmów grupowych ze smartfonu i Viewcor, system do monitorowania statusu sieci TETRA.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń