Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dobre widoki na przyszłość belgijskiej sieci TETRA

Dobre widoki na przyszłość belgijskiej sieci TETRA

W dniach 5–6 października br. pod Brukselą odbyły się tegoroczne Dni Użytkownika ASTRID. Jednym z głównych tematów były optymistyczne perspektywy dla belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA. Firma Airbus Defence and Space, wspólnie ze swoimi partnerami, prezentowała swoje rozwiązania radiokomunikacyjne mogące podwyższyć bezpieczeństwo i pojemność sieci ASTRID.

Firma Airbus Defence and Space dała również wyraz swojej chęci przyczynienia się do pomyślnego zmodernizowania sieci. Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon i minister sprawiedliwości Koen Geens podkreślili natomiast, że plan modernizacji sieci jest już gotowy do realizacji.

Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space, który również był obecny podczas wydarzenia, powiedział: „Projektujemy nową sieć ASTRID w ścisłej współpracy z belgijskimi władzami. To podejście zostało przedstawione w ramach Dni Użytkownika ASTRID 2016. W ten sposób ASTRID stanie się wydajniejsza i prostsza w użytku”.

Około 1500 gości, w tym funkcjonariusz policji, strażaków i innych użytkowników łączności radiowej, wzięło udział w Dniach Użytkownika aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi. Impreza obejmowała seminaria oraz prezentacje sprzętu i rozwiązań na stoiskach producentów. Menedżerowie firmy Airbus Defence and Space zorganizowali warsztaty, na których demonstrowane były funkcje radiotelefonów i innego sprzętu TETRA. Wydarzenie stanowiło zatem pokaz sukcesu i przyszłego potencjału sieci ASTRID.

Ponadto, firma Airbus Defence and Space zaprezentowała swoje najnowsze produkty: Tactilon Dabat, urządzenie łączące radiotelefon TETRA ze smartfonem, zestaw narządzi Tactilon Suite obejmujący aplikację Tactilon Agnet umożliwiającą nawiązywanie bezpiecznych rozmów grupowych ze smartfonu i Viewcor, system do monitorowania statusu sieci TETRA.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń