Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Modernizacja belgijskiej sieci TETRA

Modernizacja belgijskiej sieci TETRA

ASTRID, operator belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA o tej samej nazwie, ogłosił plan modernizacji infrastruktury swojej sieci. Rozpocznie się ona od wymiany infrastruktury szkieletowej i systemów monitorujących.

Każdego dnia ASTRID obsługuje około 56 tysięcy wywołań grupowych. Aby zagwarantować swoim użytkownikom jakość usług i wydajność sieci na niemalejącym poziomie, operator przygotował plan jej odnowy.

„Jest to znaczący krok w odnowie sieci,” powiedział Daniel Haché, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w ASTRID. „Podczas gdy liczba użytkowników i ruch w sieci z roku na rok wzrasta, służby ratunkowe także mają nowe potrzeby. ASTRID będzie kontynuować dostarczanie wysokiej jakości usług. Po uruchomieniu usług 3G w Blue Light Mobile [wirtualny operator oferujący abonentom ASTRID łączność poprzez komercyjne sieci komórkowe — przyp. red.] będziemy kontynuować inwestowanie w TETRĘ. Technologia TETRA pozostaje najlepszą dla mobilnej łączności głosowej w sektorze bezpieczeństwa publicznego.”

Modernizacja ASTRID będzie dotyczyć dwóch elementów. Sieć szkieletowa sieci składająca się z 11 central cyfrowych DXT zostanie wymieniona, jej architektura zoptymalizowana, a obecną technologię zastąpi IP. W tym celu operator złożył już zamówienie w konsorcjum Cassidian-Belgacom. Wymieniony zostanie również system monitorowania sieci, który nieprzerwanie czuwa nad pracą ASTRID i w przypadku jakiegokolwiek problemu powiadamia pracowników obsługi pełniących dyżur. Nowy system dostarczy firma Hewlett-Packard.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń