Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć szkieletowa niemieckiej sieci TETRA "BOSNet" już gotowa

Sieć szkieletowa niemieckiej sieci TETRA „BOSNet” już gotowa

W tym miesiącu, wraz z integracją 62-giej centrali zakończyła się budowa sieci szkieletowej niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA, BOSNet. Dwa centra zarządzania, zlokalizowane w Berlinie i Hanowerze, są już w eksploatacji.

Centrale zapewniają transmisję głosu oraz danych pomiędzy 45 regionalnymi częściami sieci BOSNet. Umożliwiają także zarządzanie poszczególnymi stacjami bazowymi.

Tworzenie sieci BOSNet rozpoczęło się w 2005 roku, wraz z przetargiem na budowę infrastruktury radiowej ogłoszonym przez niemieckie MSW. W 2006 roku zlecenie to przyznano spółce EADS Defence & Security, znanej obecnie jako Cassidian. Sieć rozpoczęła funkcjonowanie w 2007 roku i od tego czasu jest rozbudowywana etapami. Do tej pory, z planowanych 4500 stacji bazowych w 4300 lokalizacjach, zainstalowano i zintegrowano z siecią BOSNet 3118 stacji. W marcu br. do BOSNet było przyłączonych 303 tys. abonentów z miast takich, jak Berlin, Brema, Dusseldorf, Hamburg, Hanower, Kolonia i Monachium. Obecnie sieć pokrywa zasięgiem 79% powierzchni Niemiec, a jej budowa według planów ma się zakończyć pod koniec 2014 roku.

 

 

 

Źródło: www.bdbos.bund.de

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń