Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć szkieletowa niemieckiej sieci TETRA "BOSNet" już gotowa

Sieć szkieletowa niemieckiej sieci TETRA „BOSNet” już gotowa

W tym miesiącu, wraz z integracją 62-giej centrali zakończyła się budowa sieci szkieletowej niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA, BOSNet. Dwa centra zarządzania, zlokalizowane w Berlinie i Hanowerze, są już w eksploatacji.

Centrale zapewniają transmisję głosu oraz danych pomiędzy 45 regionalnymi częściami sieci BOSNet. Umożliwiają także zarządzanie poszczególnymi stacjami bazowymi.

Tworzenie sieci BOSNet rozpoczęło się w 2005 roku, wraz z przetargiem na budowę infrastruktury radiowej ogłoszonym przez niemieckie MSW. W 2006 roku zlecenie to przyznano spółce EADS Defence & Security, znanej obecnie jako Cassidian. Sieć rozpoczęła funkcjonowanie w 2007 roku i od tego czasu jest rozbudowywana etapami. Do tej pory, z planowanych 4500 stacji bazowych w 4300 lokalizacjach, zainstalowano i zintegrowano z siecią BOSNet 3118 stacji. W marcu br. do BOSNet było przyłączonych 303 tys. abonentów z miast takich, jak Berlin, Brema, Dusseldorf, Hamburg, Hanower, Kolonia i Monachium. Obecnie sieć pokrywa zasięgiem 79% powierzchni Niemiec, a jej budowa według planów ma się zakończyć pod koniec 2014 roku.

 

 

 

Źródło: www.bdbos.bund.de

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń