Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tactilon firmy Cassidian ułatwi zarządzanie siecią BOSNet

Tactilon firmy Cassidian ułatwi zarządzanie siecią BOSNet

W zeszłym miesiącu w Niemczech uruchomiono jednolite narzędzie do zarządzania abonentami ogólnokrajowej sieci TETRA — BOSNet. Narzędzie to, noszące nazwę Tactilon, w trzy lata zostało opracowane, rozwinięte i wdrożone przez firmę Cassidian we współpracy z Federalną Agencją ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS). Dzięki innowacyjnemu procesowi rozwoju możliwe było spełnienie wszystkich wymagań użytkowników odnośnie bezpieczeństwa, jednolitości i łatwości obsługi.

Tactilon umożliwia jednolite zarządzanie abonentami oraz ich terminalami, jak również ogólnokrajowymi usługami świadczonymi w ramach sieci BOSNet. Z liczbą ponad 315 tysięcy użytkowników łączności radiowej z policji, straży pożarnej i innych służb ratunkowych, jest to jedna z największych sieci TETRA na świecie. Dzięki Tactilon można organizować wiele radiotelefonów w grupy rozmówne, łączyć je przy pomocy kart bezpieczeństwa BOS i nadawać prawa do połączeń. W przeciwieństwie do innych europejskich sieci radiowej, w których funkcjonuje centralny operator świadczący usługi łączności, BOSNet jest niezależnie zarządzana przez użytkowników, na różnych stopniach hierarchii.

Podczas wielkich wydarzeń wymagających zabezpieczenia, takich jak mistrzostwa świata lub szczyty, siły bezpieczeństwa z innych niemieckich krajów związkowych mogą przy pomocy Tactilon zostać od ręki włączone w strukturę komunikacji radiowej w danym miejscu. Ta konfiguracja może być błyskawicznie i niezawodnie zmieniana w zależności od potrzeb oraz monitorowana, nawet dla większych jednostek.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian , wchodząca w skład koncernu EADS jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń