Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Niemiecka sieć BOSNet ma już 400 tys. abonentów

Niemiecka sieć BOSNet ma już 400 tys. abonentów

Od grudnia ubiegłego roku z niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej BOSNet korzysta już 400 tysięcy policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawicieli władz. Wzrasta także wykorzystanie niemieckiej sieci TETRA — w samym tylko grudniu wykonano w niej 4,3 mln wywołań grupowych.

BOSNet jest używana we wszystkich krajach związkowych Niemiec w codziennej pracy służb, lecz dowiodła swojej sprawności także podczas sytuacji wyjątkowych, takich jak powódź, która dotknęła południa i wschodu kraju w lecie 2013 roku. Dzięki nowemu systemowi łączności radiowej, funkcjonariusze różnych służb byli w stanie skomunikować się szybko i niezawodnie.

Według BDBOS, organu zarządzającego siecią, całkowite ukończenie budowy BOSNet nastąpi do końca bieżącego roku. Główne prace, jakie pozostały do wykonania to dostosowywanie infrastruktury i optymalizacja poszczególnych gałęzi sieci.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń