Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zmodernizuje sieć łączności francuskiego MSW

Cassidian zmodernizuje sieć łączności francuskiego MSW

Firma Cassidian, wraz z Inéo Infracom i Aviat Networks wygrała zorganizowany przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przetarg na modernizację Narodowej Współdzielonej Infrastruktury Łączności (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions, INPT). Cassidian będzie głównym wykonawcą tych prac.

INPT jest wykorzystywana między innymi przez policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe i niektóre z oddziałów żandarmerii. System komunikacji radiowej zapewnia łączność głosową oraz transmisję danych dla 120 tysięcy użytkowników z różnych wydziałów francuskiego MSW i pozwala zapewnić bezpieczeństwo prawie 64 milionom mieszkańców.

Za pośrednictwem swojego partnera, firmy Aviat Networks, Cassidian dostarczy zestaw technologii radiowych działających w zakresie mikrofalowym, które umożliwią połączenie poszczególnych stref sieci w najbardziej innowacyjny i zaawansowany sposób. Systemy zostaną specjalnie dostosowane do potrzeb MSW. Opracowano je w oparciu o doświadczenie zdobyte przy budowie szeregu innych sieci, w tym wykorzystywanej przez francuską żandarmerię Rubis. Wdrożeniem systemów w terenie zajmie się firma Inéo Infracom, której liczne przedstawicielstwa na terenie Francji gwarantują Ministerstwu Spraw Wewnętrznych wysoki poziom elastyczności i szybkości obsługi.

Firma Cassidian aktywnie współpracowała z francuskim MSW przez szereg ostatnich lat, dostarczając wyposażenie i wdrażając kolejne strefy INPT. Jest także odpowiedzialna za globalne wsparcie dla INPT w zakresie radiotelefonów, central cyfrowych i oprogramowania. Przyjmując odpowiedzialność za część transmisyjną projektu, Cassidian potwierdza, że jest zaufanym dostawcą MSW. Dzięki tej współpracy Ministerstwo będzie w stanie zagwarantować zarządzanie i koordynowanie ewolucji swojej sieci w najbardziej efektywny sposób.

Dwoma przykładami pierwszych korzyści z tej usprawnionej koordynacji są: wdrożenie łączy mikrofalowych wraz z modernizacją sieci Tetrapol do opartej o IP architektury oraz stworzenie nowych stref sieci, które nie tylko obsługują wyposażenie Tetrapol, ale także są połączone z resztą INPT przy pomocy łączy mikrofalowych.

Źródło: www.cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń