Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zmodernizuje sieć łączności francuskiego MSW

Cassidian zmodernizuje sieć łączności francuskiego MSW

Firma Cassidian, wraz z Inéo Infracom i Aviat Networks wygrała zorganizowany przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przetarg na modernizację Narodowej Współdzielonej Infrastruktury Łączności (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions, INPT). Cassidian będzie głównym wykonawcą tych prac.

INPT jest wykorzystywana między innymi przez policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe i niektóre z oddziałów żandarmerii. System komunikacji radiowej zapewnia łączność głosową oraz transmisję danych dla 120 tysięcy użytkowników z różnych wydziałów francuskiego MSW i pozwala zapewnić bezpieczeństwo prawie 64 milionom mieszkańców.

Za pośrednictwem swojego partnera, firmy Aviat Networks, Cassidian dostarczy zestaw technologii radiowych działających w zakresie mikrofalowym, które umożliwią połączenie poszczególnych stref sieci w najbardziej innowacyjny i zaawansowany sposób. Systemy zostaną specjalnie dostosowane do potrzeb MSW. Opracowano je w oparciu o doświadczenie zdobyte przy budowie szeregu innych sieci, w tym wykorzystywanej przez francuską żandarmerię Rubis. Wdrożeniem systemów w terenie zajmie się firma Inéo Infracom, której liczne przedstawicielstwa na terenie Francji gwarantują Ministerstwu Spraw Wewnętrznych wysoki poziom elastyczności i szybkości obsługi.

Firma Cassidian aktywnie współpracowała z francuskim MSW przez szereg ostatnich lat, dostarczając wyposażenie i wdrażając kolejne strefy INPT. Jest także odpowiedzialna za globalne wsparcie dla INPT w zakresie radiotelefonów, central cyfrowych i oprogramowania. Przyjmując odpowiedzialność za część transmisyjną projektu, Cassidian potwierdza, że jest zaufanym dostawcą MSW. Dzięki tej współpracy Ministerstwo będzie w stanie zagwarantować zarządzanie i koordynowanie ewolucji swojej sieci w najbardziej efektywny sposób.

Dwoma przykładami pierwszych korzyści z tej usprawnionej koordynacji są: wdrożenie łączy mikrofalowych wraz z modernizacją sieci Tetrapol do opartej o IP architektury oraz stworzenie nowych stref sieci, które nie tylko obsługują wyposażenie Tetrapol, ale także są połączone z resztą INPT przy pomocy łączy mikrofalowych.

Źródło: www.cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń