Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian rozbuduje szwedzką sieć TETRA

Cassidian rozbuduje szwedzką sieć TETRA

Firma Cassidian przedłużyła kontrakt ze Szwedzką Cywilną Agencją ds. Sytuacji Nadzwyczajnych dotyczący rozbudowy sieci TETRA „RAKEL”. Na dzień dzisiejszy sieć ta obsługuje około 35 000 użytkowników. Liczba ta wzrośnie do 70 000 w nadchodzących latach.

Rakel-szwedzka-narodowa-siec-lacznosci-TETRA.jpg

KLUCZOWE FAKTY:

  • Rozbudowanie sieci TETRA firmy Cassidian pozwoli szwedzkim służbom bezpieczeństwa na podejmowanie lepszych i bardziej świadomych decyzji w sytuacjach kryzysowych
  • Wydajniejsze funkcjonowanie i usprawniona konserwacja sieci RAKEL gwarancją większej użyteczności i wyższego poziomu udostępnionych usług
  • Nowy kontrakt jest wynikiem długotrwałej współpracy między szwedzkimi władzami i firmą Cassidian

Firma Cassidian, obdarzona zaufaniem szwedzkiego rządu, rozbuduje narodową sieć łączności TETRA o nazwie RAKEL.

Nils Svartz, zastępca dyrektora generalnego w Szwedzkiej Cywilnej Agencji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSB), oświadczył: „Bardzo się cieszymy, że możemy przedłużyć ten kontrakt i w dalszym ciągu współpracować z tym konsorcjum. Wzrost gęstości zaludnienia w zglobalizowanym środowisku wymaga stosowania zaawansowanych technik zarządzania kryzysowego. Natychmiastowa i wszechstronna analiza wydarzeń jest bardzo ważna kiedy chcemy skutecznie koordynować działania służb bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych. Jest to możliwe dzięki sieci RAKEL, z której korzystają m.in. obrona cywilna i różnorodne służby bezpieczeństwa publicznego”.


Stefan Kvarnerås, dyrektor generalny ds. RAKEL w MSB, dodał: „Jesteśmy usatysfakcjonowani faktem podpisania tego kontraktu. Dzięki temu zwiększymy wydajność tej sieci i poziom oferowanych usług, a tym samym przyciągniemy nowych klientów”.

Jean-Marc Nasr, dyrektor ds. rozwiązań komunikacyjnych i bezpieczeństwa w firmie Cassidian, podsumował: „Podpisanie tego nowego kontraktu świadczy o dużym zaufaniu jakim szwedzki rząd darzy naszą firmę. Jest on przekonany, że będziemy potrafili opracowywać i dostarczać  przyszłościowe rozwiązania przez wiele lat”.

Rakel-narodowa szwedzka sieć TETRASieć RAKEL została zbudowana przez konsorcjum składające się z firm Saab, Cassidian i Eltel Networks. Firmy te podpisały kontrakt z MSB w grudniu 2010 roku. Bezpieczna sieć łączności radiowej TETRA obsługuje główne szwedzkie służby takie jak policja, straż przybrzeżna, służba celna, służby ratownictwa medycznego i siły obronne. Umożliwia pełną interoperacyjność tych służb na skalę narodową. Jest także używana przez komercyjnych użytkowników takich jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.

Projekt, który został wstępnie zaplanowany dla pięcioletniej pracy, okazał się solidnym systemem łączności radiowej składającym się z około 1700 stacji bazowych i licznych centrali komutacyjnych. Nowa sieć zastąpiła ponad 200 przestarzałych systemów. Elementy tej sieci rozmieszczone są na całym terytorium Szwecji, od południa aż po północ. Pierwsze fazy projektu działały operacyjne już w kwietniu 2006 roku.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń