Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Teracom będzie zarządzać szwedzką siecią TETRA

Teracom będzie zarządzać szwedzką siecią TETRA

Teracom, dostawca rozwiązań sieciowych i infrastrukturalnych do radiodyfuzji naziemnej, podpisał ze Szwedzką Cywilną Agencją ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSB) siedmioletni kontrakt na zarządzanie i utrzymanie szwedzkiej ogólnokrajowej sieci TETRA, Rakel, oraz świadczenie wsparcia dla jej użytkowników. Umowa przewiduje możliwość przedłużenia jej ważności o kolejne trzy lata oraz uzupełnienie o dodatkowe usługi.

Rakel jest jedną z największych sieci TETRA na świecie. Składa się z prawie 1800 stacji bazowych oraz 22 central cyfrowych i pokrywa swoim zasięgiem niemal całą populację Szwecji liczącą 9,7 mln mieszkańców. Z bezpiecznej komunikacji w ramach sieci korzysta ponad 300 organizacji takich, jak policja, straż przybrzeżna, służby ratownicze i medyczne, siły zbrojne i obronne, samorządy lokalne, a także przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i prywatne firmy. W sumie Rakel posiada ponad 50 tys. abonentów, a w ciągu kilku lat ta liczba ma wzrosnąć do 70 tys.

W styczniu MSB wybrała firmę Airbus Defence and Space do uruchomienia w sieci pilotażowej usługi bezpiecznej transmisji danych. Trwający do końca maja projekt miał na celu uzupełnienie istniejących sieci łączności radiowej poprzez wykorzystanie wielu komercyjnych, szerokopasmowych sieci komórkowych, w celu umożliwienia bieżącego dostępu do informacji operacyjnych i szerokiej gamy usług multimedialnych. Pilotaż prowadzony był wspólnie przez MSB, szwedzką policję, pogotowie z Uppsali, gminę Falun oraz firmę Airbus Defence and Space jako dostawcę technicznego.

Źródło: Tetra Today 20/2014

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń