Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Teracom będzie zarządzać szwedzką siecią TETRA

Teracom będzie zarządzać szwedzką siecią TETRA

Teracom, dostawca rozwiązań sieciowych i infrastrukturalnych do radiodyfuzji naziemnej, podpisał ze Szwedzką Cywilną Agencją ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSB) siedmioletni kontrakt na zarządzanie i utrzymanie szwedzkiej ogólnokrajowej sieci TETRA, Rakel, oraz świadczenie wsparcia dla jej użytkowników. Umowa przewiduje możliwość przedłużenia jej ważności o kolejne trzy lata oraz uzupełnienie o dodatkowe usługi.

Rakel jest jedną z największych sieci TETRA na świecie. Składa się z prawie 1800 stacji bazowych oraz 22 central cyfrowych i pokrywa swoim zasięgiem niemal całą populację Szwecji liczącą 9,7 mln mieszkańców. Z bezpiecznej komunikacji w ramach sieci korzysta ponad 300 organizacji takich, jak policja, straż przybrzeżna, służby ratownicze i medyczne, siły zbrojne i obronne, samorządy lokalne, a także przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i prywatne firmy. W sumie Rakel posiada ponad 50 tys. abonentów, a w ciągu kilku lat ta liczba ma wzrosnąć do 70 tys.

W styczniu MSB wybrała firmę Airbus Defence and Space do uruchomienia w sieci pilotażowej usługi bezpiecznej transmisji danych. Trwający do końca maja projekt miał na celu uzupełnienie istniejących sieci łączności radiowej poprzez wykorzystanie wielu komercyjnych, szerokopasmowych sieci komórkowych, w celu umożliwienia bieżącego dostępu do informacji operacyjnych i szerokiej gamy usług multimedialnych. Pilotaż prowadzony był wspólnie przez MSB, szwedzką policję, pogotowie z Uppsali, gminę Falun oraz firmę Airbus Defence and Space jako dostawcę technicznego.

Źródło: Tetra Today 20/2014

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń