Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Szwedzka służba zdrowia migruje do TETRY

Szwedzka służba zdrowia migruje do TETRY

Ogólnokrajowa szwedzka sieć radiowa w standardzie TETRA, RAKEL, nadal przyciąga nowych użytkowników. Coraz więcej służb zdaje sobie bowiem sprawę z korzyści płynących z technologii TETRA, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność, udostępnienie transmisji danych i większa skuteczność.

W przeciągu ostatnich miesięcy, trzy kluczowe jednostki szwedzkiej służby zdrowia wybrały radiotelefony TETRA firmy Sepura przy okazji przenoszenia swojej łączności do sieci RAKEL. Dzięki tym trzem projektom, firma Swedish Radio Service („SRS AB”), partner Sepury w Szwecji, zwiększyła i tak już silną obecność firmy Sepura na rynku.

W regionie Skåne, na południu kraju, regionalna jednostka służby zdrowia wybrała radiotelefony Sepura  będące w ofercie SRSAB. Sprzęt ten zostanie zamontowany w 90 karetkach pogotowia i w 20 placówkach medycznych. Urządzenia te będą pracowały w sieci RAKEL i składają się z przewoźnych radiotelefonów Sepura SRG3500, w wersji z podwójnym manipulatorem oraz z przenośnych STP8000, które zostaną wydane każdej dwuosobowej załodze. SRSAB nie tylko dostarczy solidne i bogato wyposażone rozwiązanie techniczne, ale także przeprowadzi interaktywne szkolenia personelu służby medycznej, która przyjęła w 2010 roku ponad 110 000 zgłoszeń.

Poproszony o komentarz w sprawie tego projektu, Holger Baldauf, kierownik do spraw technologicznych w pogotowiu z regionu Skåne, odpowiedział: „SRSAB jest dostawcą oferującym pełen zakres usług, który zapewni nam doskonałe rozwiązanie umożliwiające pracę w sieci RAKEL. Będziemy mogli łatwo dzielić się doświadczeniami z innymi jednostkami służby zdrowia w naszym obszarze działania, tak samo jak i z innymi służbami z południowej Szwecji, które już korzystają ze sprzętu firmy Sepura”.


Drugi projekt obejmuje region Västra Götaland (VGR) na zachodzie Szwecji, w okolicach Gothenburga. SRS podpisała kontrakt na dostawę terminali Sepura organizacji SOS, która zapewnia kompleksowe usługi takie jak przyjmowanie telefonów alarmowych, dysponowanie załóg oraz wyposażanie w sprzęt ponad 100 karetek w regionie. Projekt ten obejmuje zakup około 260 przewoźnych radiotelefonów Sepura SRG3500 oraz 400 przenośnych STP8000.

TETRA, najbardziej na świecie uznawana technologia cyfrowa w przemyśle radiokomunikacyjnym, udowodniła swoją silną pozycję w ciężkich czasach dla gospodarki jakimi był rok 2009.

Najmłodszy i największy projekt obejmuje strefę Sztokholmu, gdzie rada miasta oraz służba medyczna zamówiły 400 radiotelefonów Sepura. Do podpisanej umowy wliczone są radiotelefony dla około 100 karetek i 7 szpitali. W każdym pojeździe będzie zamontowany przewoźny radiotelefon SRG8000, któremu towarzyszyć będą dwa przenośne STP8000. Przy ponad 180000 rocznych obsługiwanych przypadkach, ta jednostka służby medycznej uznawana jest za największą w całym kraju. Jej kierowniczka do spraw projektu RAKEL, Eva Fellenius, oświadczyła: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru naszego dostawcy. SRSAB jest szanowaną firmą, oferującą doskonałe wsparcie techniczne. Posiada już ona znaczne doświadczenie zdobyte przy instalowaniu terminali Sepura w regionach VGR i Skåne. Liczymy na współpracę z SRS, a także na wymianę doświadczeń i bliską współpracę z naszymi kolegami w tych regionach”.

Lars-Magnus Gustafsson, starszy kierownik do spraw rozwoju biznesu w firmie Sepura, odpowiedzialny za ten region, jest dumny z osiągniętego sukcesu. „Połączenie doskonałych produktów Sepura z usługami i wsparciem SRSAB stworzyło, po raz kolejny, zwycięski duet. Jednostki służby zdrowia doceniły poprawę bezpieczeństwa, skuteczności i możliwości transmisji danych wynikające z korzystania z sieci RAKEL. Przekonały się także, że Sepura oferuje solidne terminale, które dodatkowo posiadają bezkonkurencyjną gamę funkcji. SRSAB jest kluczowym partnerem dla Sepury i, po raz kolejny, pomogła zwiększyć naszą listę strategicznych klientów w Szwecji”.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń