Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tactilon Suite TSA firmy Airbus DS łączy użytkowników smartfonów i TETRY

Tactilon Suite TSA firmy Airbus DS łączy użytkowników smartfonów i TETRY

Odwiedzający niedawne targi PMRExpo 2015 w Kolonii mogli zapoznać się z nowym rozwiązaniem firmy Airbus Defence and Space — Tactilon Suite TSA. Dzięki niemu funkcjonariusze i ratownicy są w stanie komunikować się w sieci TETRA przy użyciu zwykłego smartfonu.

Tactilon Suite TSA ma postać łatwej w użytku aplikacji, wykorzystującej standardową łączność 3G, 4G lub Wi-Fi. Pozwala nawiązywać połączenia głosowe i wymieniać krótkie wiadomości zarówno z innymi użytkownikami tej aplikacji, jak i osobami dysponującymi terminalami TETRA. Za pomocą Tactilon Suite TSA można realizować wywołania indywidualne, grupowe i alarmowe, skanować grupy rozmówne i przesyłać statusy.

Nowa aplikacja firmy Airbus Defence and Space może też umożliwić efektywną łączność pomiędzy członkami zespołu ratowniczego czy jednostki policji a dużą grupą wolontariuszy, na przykład podczas imprezy masowej. Takie rozwiązanie nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych, wystarczy bowiem instalacja aplikacji Tactilon Suite TSA na prywatnych smartfonach.

“Wielu klientów z sektora bezpieczeństwa publicznego poszukuje elastycznego i bezpiecznego sposobu usprawnienia łączności o krytycznym znaczeniu za pomocą szerokopasmowych sieci komórkowych, który płynnie integrowałby się z istniejącymi sieciami wąskopasmowymi”, powiedział Eric Davalo, odpowiedzialny za rozwiązania strategiczne w dziale bezpiecznej łączności lądowej firmy Airbus Defence and Space.

“Nasze rozwiązanie Tactilon Suite TSA to przystępne finansowo uzupełnienie bezpiecznej łączności radiowej realizowanej przez istniejącą sieć TETRA. Pozwala ono łatwo i bezpiecznie komunikować się z użytkownikami komercyjnych sieci szerokopasmowych, przy zachowaniu normalnej funkcjonalności sieci radiowej o krytycznym znaczeniu”.

Posiadając Tactilon Suite TSA, operatorzy są w stanie korzystać z dotychczasowych narzędzi i wyposażenia do zarządzania, koordynowania i kontrolowania smartfonów w taki sam sposób jak zarządzali użytkownikami terminali TETRA. Mogą na przykład przyznawać i odbierać użytkownikom sieci TETRA uprawnienia oraz przydzielać ich do grup rozmównych w ramach jednego procesu.

Źródło: securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń