Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

W zeszłym tygodniu niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) dokonała odbioru 4-tysięcznej stacji bazowej TETRA, będącej częścią ogólnokrajowej sieci BOSNet. Stacja została zainstalowana w Lichtenfels, bawarskim mieście leżącym w rejencji Górna Frankonia. Całą infrastrukturę sieci TETRA dostarcza firma Airbus Defence&Space (dawniej Cassidian).

Na aktualnym etapie wdrażania sieci BOSNet już 94% powierzchni Niemiec jest pokrytych zasięgiem łączności TETRA, która wspomaga w codziennych zadaniach funkcjonariuszy policji, strażaków, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych służb. Agencja BDBOS ma jeszcze w planach uzupełnienie niemieckiej sieci TETRA o kolejne 500 stacji bazowych.

„Wprowadzanie cyfrowej łączności BOSNet weszło teraz w ostatnią fazę. Już dzisiaj stanowi ona niezastąpiony wkład w zapewnianie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Dzięki tej nowoczesnej sieci jesteśmy teraz w stanie nieść pomoc szybciej, skuteczniej i tym samym sprawniej działać w nagłych wypadkach”, powiedział Gerhard Eck, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Bawarii.

W BOSNet aktualnie są zarejestrowane 502 tysiące abonentów z niemieckich służb bezpieczeństwa publicznego. Mogą oni korzystać z licznych zalet cyfrowej łączności TETRA, na czele z bezpieczną, szyfrowaną komunikacją zarówno w ramach swoich organizacji, jak i pomiędzy nimi. To pozwala na szybszą i efektywniejszą reakcję w nagłych zdarzeniach, szczególnie wtedy, gdy niezbędne jest współdziałanie różnych służb.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń