Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

W zeszłym tygodniu niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) dokonała odbioru 4-tysięcznej stacji bazowej TETRA, będącej częścią ogólnokrajowej sieci BOSNet. Stacja została zainstalowana w Lichtenfels, bawarskim mieście leżącym w rejencji Górna Frankonia. Całą infrastrukturę sieci TETRA dostarcza firma Airbus Defence&Space (dawniej Cassidian).

Na aktualnym etapie wdrażania sieci BOSNet już 94% powierzchni Niemiec jest pokrytych zasięgiem łączności TETRA, która wspomaga w codziennych zadaniach funkcjonariuszy policji, strażaków, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych służb. Agencja BDBOS ma jeszcze w planach uzupełnienie niemieckiej sieci TETRA o kolejne 500 stacji bazowych.

„Wprowadzanie cyfrowej łączności BOSNet weszło teraz w ostatnią fazę. Już dzisiaj stanowi ona niezastąpiony wkład w zapewnianie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Dzięki tej nowoczesnej sieci jesteśmy teraz w stanie nieść pomoc szybciej, skuteczniej i tym samym sprawniej działać w nagłych wypadkach”, powiedział Gerhard Eck, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Bawarii.

W BOSNet aktualnie są zarejestrowane 502 tysiące abonentów z niemieckich służb bezpieczeństwa publicznego. Mogą oni korzystać z licznych zalet cyfrowej łączności TETRA, na czele z bezpieczną, szyfrowaną komunikacją zarówno w ramach swoich organizacji, jak i pomiędzy nimi. To pozwala na szybszą i efektywniejszą reakcję w nagłych zdarzeniach, szczególnie wtedy, gdy niezbędne jest współdziałanie różnych służb.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń