Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

Już 4000 stacji bazowych w niemieckiej sieci TETRA

W zeszłym tygodniu niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) dokonała odbioru 4-tysięcznej stacji bazowej TETRA, będącej częścią ogólnokrajowej sieci BOSNet. Stacja została zainstalowana w Lichtenfels, bawarskim mieście leżącym w rejencji Górna Frankonia. Całą infrastrukturę sieci TETRA dostarcza firma Airbus Defence&Space (dawniej Cassidian).

Na aktualnym etapie wdrażania sieci BOSNet już 94% powierzchni Niemiec jest pokrytych zasięgiem łączności TETRA, która wspomaga w codziennych zadaniach funkcjonariuszy policji, strażaków, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych służb. Agencja BDBOS ma jeszcze w planach uzupełnienie niemieckiej sieci TETRA o kolejne 500 stacji bazowych.

„Wprowadzanie cyfrowej łączności BOSNet weszło teraz w ostatnią fazę. Już dzisiaj stanowi ona niezastąpiony wkład w zapewnianie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Dzięki tej nowoczesnej sieci jesteśmy teraz w stanie nieść pomoc szybciej, skuteczniej i tym samym sprawniej działać w nagłych wypadkach”, powiedział Gerhard Eck, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Bawarii.

W BOSNet aktualnie są zarejestrowane 502 tysiące abonentów z niemieckich służb bezpieczeństwa publicznego. Mogą oni korzystać z licznych zalet cyfrowej łączności TETRA, na czele z bezpieczną, szyfrowaną komunikacją zarówno w ramach swoich organizacji, jak i pomiędzy nimi. To pozwala na szybszą i efektywniejszą reakcję w nagłych zdarzeniach, szczególnie wtedy, gdy niezbędne jest współdziałanie różnych służb.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń