Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space wprowadza wersję stacji bazowej TB3hp na pasmo 800...

Airbus Defence and Space wprowadza wersję stacji bazowej TB3hp na pasmo 800 MHz

Podczas zakończonej wczoraj wystawy Critical Communications Asia 2015 w Kuala Lumpur firma Airbus Defence and Space po raz pierwszy zaprezentowała swoją miniaturową stację bazową TETRA dużej mocy TB3hp w wersji pracującej w paśmie 800 MHz. Będzie ona stanowić uzupełnienie dla obecnego już na rynku modelu o zakresie pracy 380–430 MHz i rozszerzy ofertę sprzętu TETRA firmy Airbus Defence and Space przeznaczonego dla pasma 800 MHz, wykorzystywanego do celów radiokomunikacji profesjonalnej głównie w Azji i Ameryce.

TB3hp to najmniejsza na świecie stacja bazowa TETRA, która w porównaniu do innych miniaturowych stacji bazowych umożliwia bardziej ekonomiczne pokrycie większego obszaru zasięgiem łączności o krytycznym znaczeniu. Posiada ona maksymalną moc nadawczą 15 W przy bardzo niskim poborze mocy, wynoszącym około 100 W. To czyni ją szczególnie odpowiednią do zapewniania dostępu do sieci radiokomunikacyjnych TETRA dla każdego rodzaju użytkowników oraz w obszarach, gdzie zasięg łączności potrzebny jest tymczasowo.

Stacja bazowa TB3hp ma mniej więcej rozmiary małej walizki, podczas gdy standardowe stacje bazowe są wielkości szafy. Dzięki temu szczególnie dobrze nadaje się do wypełniania luk w pokryciu zasięgiem łączności radiowej lub do udostępniania sygnału w miejscach, gdzie zwykła sieć nie jest w stanie dotrzeć, np. w parkingach podziemnych i tunelach. Do jej przenoszenia, instalacji i uruchamiania, które zajmuje tylko kilka minut, wystarczy jedna osoba. Stacja bazowa TB3hp może być zamontowana na ścianie lub nawet w pojeździe, co pozwala błyskawicznie zapewnić dostęp do sieci tam, gdzie jest to potrzebne, bez uszczerbku na jej niezawodności.

Niezależnie czy jest używana do pokrycia zasięgiem dużego obszaru, jako niezależna jednostka, czy jako część większej sieci TETRA, stację bazową TB3hp można włączyć do dostępnej sieci transmisyjnej stosując zarówno wielodostęp z podziałem w dziedzinie czasu (TDM), jak i protokół IP (Internet Protocol). Po uruchomieniu, stacja bazowa może być konfigurowana i sterowana poprzez połączenie zdalne, co eliminuje kosztowne dojazdy do miejsca instalacji.

Źródło i fot.: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń