Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Firma Airbus Defence and Space zaprezentowała taktyczny system LTE

Firma Airbus Defence and Space zaprezentowała taktyczny system LTE

Z okazji 121. Państwowego Kongresu Strażaków Francuskich w Awinionie, firma Airbus Defence and Space zaprezentowała po raz pierwszy we Francji swoje najnowsze „taktyczne rozwiązanie LTE”. System zapewnia ratownikom i siłom bezpieczeństwa w pełni niezależną, bezpieczną komunikację radiową pozwalającą wysyłać i odbierać bardzo duże ilości danych w ekstremalnych sytuacjach (poważne wypadki, trzęsienia ziemi, powodzie itp.) i w rejonach niepokrytych zasięgiem sieci radiowych.

Może być także wykorzystywane jako uzupełnienie komunikacji głosowej w systemie TETRAPOL i charakteryzuje się podobnym zasięgiem łączności do taktycznej stacji bazowej TETRAPOL (Tetrapol Tactical Cell) firmy Airbus Defence and Space. System może być uruchomiony w zaledwie kilka minut i umożliwia zespołom zaangażowanym w usuwanie skutków katastrofy wymienianie danych niezbędnych do tego zadania.

Taktyczne rozwiązanie LTE składa się z dwóch skrzyń, które mogą być łatwo rozładowane przez dwie osoby dzięki swoim niewielkim wymiarom (63×52×83 cm) i stosunkowo małej wadze (50 kg). Zawartość pierwszej ze skrzyń realizuje funkcję przekaźnika radiowego, natomiast w drugiej, gdzie znajduje się radiowy system zarządzania, użytkownicy mogą zintegrować własne serwery aplikacji i/lub łącze do sieci komunikacyjnych dalekiego zasięgu (satelitarne, mikrofalowe). Aby uczynić taktyczne rozwiązanie LTE całkowicie niezależnym, można posłużyć się trzecią skrzynią, zawierającą źródło „czystej” energii, takie jak panele słoneczne.

Kanały łączności, jakie zapewnia ta nowa technologia, umożliwiają transmisję w czasie rzeczywistym (streaming) obrazu rejestrowanego przez jedną z czterech kamer, które można zamontować na pojeździe. Operator na stanowisku dowodzenia może zapisać te transmisje do późniejszego wykorzystania, przesłać je do innych urządzeń lub przekazywać do innych pojazdów znajdujących się w zasięgu taktycznego rozwiązania LTE.

Zainstalowany w pojeździe komputer wykorzystywany do obsługi modemu LTE firmy Airbus Defence and Space w razie potrzeby może być także wyposażony w inne środki komunikacji do wymiany zwykłych danych (innych niż dane wrażliwe). Dla przykładu, w router Wi-Fi do wymiany informacji pomiędzy pojazdem a tabletem używanym do zbierania danych w terenie, terminal satelitarny (np. łącze SatCom używane z taktycznymi komórkami TETRAPOL) lub komercyjny środek łączności do wymiany zwykłych danych z osobami znajdującymi się poza zasięgiem rozwiązania taktycznego — modem do łączności w komercyjnej sieci komórkowej lub za pośrednictwem wirtualnego operatora komórkowego (MVNO).

W zależności od charakteru interwencji, może zajść potrzeba lokalizowania członków zespołu w terenie. Funkcja lokalizacji terminala (OM100) oferowana przez taktyczną strefę TETRAPOL firmy Airbus Defence and Space jest także dostępna w systemie LTE. Pojazd z zainstalowanym modemem LTE może być odnaleziony przez operatora na stanowisku dowodzenia korzystającego z tego samego systemu geopozycjonującego, co w przypadku terminali TETRAPOL.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń