Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space przez kolejne pięć lat będzie utrzymywał system TETRA...

Airbus Defence and Space przez kolejne pięć lat będzie utrzymywał system TETRA na Węgrzech

Rząd Węgier podjął decyzję o przedłużeniu umowy z firmą Airbus Defence and Space na wsparcie systemu TETRA na terenie kraju. Decyzja ta zagwarantuje dalsze nieprzerwane działanie systemu oraz wysoką jakość dostarczanych usług.

Airbus Defence and Space wraz z lokalnym partnerem Pro – M podpisały kontrakt dotyczący dalszego utrzymywania systemu TETRA, (nazywana również Unified Digital Radio  UDRS – EDR w Węgrzech) na terenie kraju. Kontrakt obejmuje okres do 2020 roku. W ciągu najbliższych pięciu lat Airbus Defence and Space ma za zadanie wspierać użytkowników w publicznym sektorze bezpieczeństwa poprzez zapewnienie nieprzerwanego dostępu do sieci EDR w najlepszej jakości.

Sieć EDR odgrywa istotną rolę w zapewnieniu najbardziej zaawansowanego i efektywnego systemu komunikacji umożliwiającym współpracę pomiędzy organizacjami bezpieczeństwa publicznego na Węgrzech. System został wdrożony przez Airbus Defence and Space w roku 2006 i w chwili obecnej pokrywa swoim zasięgiem około 99% powierzchni kraju. Używany jest przez 44,000 użytkowników wchodzących w skład funkcjonariuszy straży pożarnej, policji, straży granicznej, pogotowia, wojska, służb bezpieczeństwa narodowego itp. Sieć komunikacji pomiędzy użytkownikami musi być bardzo wydajna oraz niezawodna, działająca w każdych warunkach w celu zapewnienia pewnej komunikacji.

Zadowolony z wydajności istniejącego dotąd systemu, Béla Kozma, dyrektor wykonawczy Pro-M postrzega Airbus Defence and Space jako „dostawcę niezawodnych rozwiązań, gotowych do eksploatacji – bardzo atrakcyjnych i nowoczesnych technologii”. Według dyrektora, sieć EDR jest „kręgosłupem” profesjonalnej, niezawodnej komunikacji w systemie bezpieczeństwa publicznego państwa. Airbus Defence and Space wyznacza nowy standard w zakresie wdrażania oraz wspierania profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych.

Olivier Koczan, Szef Secure Land Communication w Airbus Defence and Space podkreśla znaczenie podpisanej umowy: “Bezpieczeństwo publiczne Węgier oraz komunikacja pomiędzy funkcjonariuszami zapewniana jest przez system EDR. Przedłużenie okresu wsparcia jest namacalnym dowodem na to, że TETRA jest nadal najlepszą oraz najchętniej wybieraną technologią do celów mobilnej komunikacji głosowej w sektorze bezpieczeństwa publicznego.”

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld Euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach Tetra, Tetrapol oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń