Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space będzie dystrybuować terminale satelitarne Global Xpress

Airbus Defence and Space będzie dystrybuować terminale satelitarne Global Xpress

Firmy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat podpisały umowę na dostarczanie szerokopasmowych terminali do użytku w lotnictwie, Global Xpress. Otwiera to nowe możliwości w zakresie wywiadu/rozpoznania, nadzoru i rekonesansu (ISR) dla załogowych i bezzałogowych statków powietrznych.

Wojsko i inni odbiorcy rządowi będą teraz mieli dostęp do działającej w paśmie Ka (26–40 GHz) usługi w ramach portfolio firmy Airbus Defence and Space. Global Xpress stanie się tym samym pierwszą globalnie dostępną, komercyjną usługą łączności szerokopasmowej dostarczaną za pośrednictwem pasma Ka.

„Fuzja unikatowej usługi Global Xpress z doświadczeniem firmy Airbus Defence and Space w lotniczej komunikacji satelitarnej zwiastuje nową erę elastyczności operacyjnej. Możliwość natychmiastowego uruchomienia wysokiej jakości, szybkich łączy internetowych w dowolnym miejscu doprowadzi do ogromnego wzrostu potencjału i opłacalności”, skomentował Andy Start, prezes Inmarsat Global Government.

Umowa pomiędzy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat Global Government umacnia istniejące już powiązania obydwu firm. W grudniu ubiegłego roku zawarły one porozumienie o strategicznym partnerstwie dystrybucyjnym w zakresie Global Xpress.

W sektorze rządowym firma Airbus Defence and Space jest wiodącym na świecie dostawcą komercyjnych usług łączności satelitarnej. Do jej klientów należą jedne z najbardziej unowocześnionych agencji rządowych na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, USA i NATO.

Airbus Defence and Space oferuje również szereg produktów dla branży lotniczej, w tym satelitarne terminale lotnicze „AirPatrol”. Jest to najwydajniejsza technologia lotniczych terminali satelitarnych dostępna na rynku, umożliwiająca szybką transmisję danych dla misji i zastosowań rządowych.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń