Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space będzie dystrybuować terminale satelitarne Global Xpress

Airbus Defence and Space będzie dystrybuować terminale satelitarne Global Xpress

Firmy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat podpisały umowę na dostarczanie szerokopasmowych terminali do użytku w lotnictwie, Global Xpress. Otwiera to nowe możliwości w zakresie wywiadu/rozpoznania, nadzoru i rekonesansu (ISR) dla załogowych i bezzałogowych statków powietrznych.

Wojsko i inni odbiorcy rządowi będą teraz mieli dostęp do działającej w paśmie Ka (26–40 GHz) usługi w ramach portfolio firmy Airbus Defence and Space. Global Xpress stanie się tym samym pierwszą globalnie dostępną, komercyjną usługą łączności szerokopasmowej dostarczaną za pośrednictwem pasma Ka.

„Fuzja unikatowej usługi Global Xpress z doświadczeniem firmy Airbus Defence and Space w lotniczej komunikacji satelitarnej zwiastuje nową erę elastyczności operacyjnej. Możliwość natychmiastowego uruchomienia wysokiej jakości, szybkich łączy internetowych w dowolnym miejscu doprowadzi do ogromnego wzrostu potencjału i opłacalności”, skomentował Andy Start, prezes Inmarsat Global Government.

Umowa pomiędzy Airbus Defence and Space oraz Inmarsat Global Government umacnia istniejące już powiązania obydwu firm. W grudniu ubiegłego roku zawarły one porozumienie o strategicznym partnerstwie dystrybucyjnym w zakresie Global Xpress.

W sektorze rządowym firma Airbus Defence and Space jest wiodącym na świecie dostawcą komercyjnych usług łączności satelitarnej. Do jej klientów należą jedne z najbardziej unowocześnionych agencji rządowych na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, USA i NATO.

Airbus Defence and Space oferuje również szereg produktów dla branży lotniczej, w tym satelitarne terminale lotnicze „AirPatrol”. Jest to najwydajniejsza technologia lotniczych terminali satelitarnych dostępna na rynku, umożliwiająca szybką transmisję danych dla misji i zastosowań rządowych.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń