Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space będzie świadczyć usługi łączności satelitarnej dla armii USA

Airbus Defence and Space będzie świadczyć usługi łączności satelitarnej dla armii USA

Firma Airbus Defence and Space otrzymała kontrakt (Blanket Purchase Agreement, BPA) na świadczenie usług komunikacji satelitarnej w paśmie L (40–60 GHz) dla Dowództwa Operacji Specjalnych USA (USSOCOM).

 

 

Przyznany przez Defense Information Technology Contracting Organization kontrakt posiada maksymalny budżet w wysokości 32,6 mln dolarów i będzie obowiązywać przez co najmniej rok z możliwością przedłużenia o kolejne cztery lata. BPA obejmuje trzy usługi łączności satelitarnej wykorzystujące konstelację satelitów Inmarsat: BGAN, FleetBroadband i SwiftBroadband.

 

„Otrzymanie kontraktu BPA dla zastosowań typu comms-on-the-move i comms-on-the-pause jest efektem naszego długotrwałego zaangażowania w zapewnianie pomyślności misji na każdym poziomie działań militarnych poprzez dostarczanie stosownego zestawu usług łączności satelitarnej i aplikacji dla amerykańskiego żołnierza”, powiedział Ed Spitler, prezes działu rządowej łączności satelitarnej USA w Airbus Defence and Space.

 

„Jako partner firmy Airbus Defence and Space, Inmarsat gratuluje jej zwycięskiego przetargu i cieszy się na dalsze wspólne wspieranie ewoluujących wymagań USSOCOM w zakresie ogólnoświatowej łączności »na żądanie«”, powiedział Peter Hadinger, prezes działu rządowego USA w Inmarsat.

 

USSOCOM zajmuje się kierowaniem różnego rodzaju operacjami specjalnymi armii, sił powietrznych, marynarki i piechoty morskiej. Jest częścią Departamentu Obrony USA i jedynym Zintegrowanym Dowództwem Operacyjnym podlegającym bezpośrednio pod Kongres USA. Jego siedziba znajduje się w bazie Sił Powietrznych USA MacDill w miejscowości Tampa na Florydzie.

 

Airbus Defence and Space, zaufany dostawca komercyjnych i wojskowych rozwiązań łączności satelitarnej dla rządu USA, jest wiodącym operatorem dostosowanych i bezpiecznych kompleksowych usług łączności satelitarnej. Posiada całe portfolio stałych rozwiązań satelitarnych (pasma X, C, Ku i Ka) oraz rozwiązań mobilnych (Inmarsat, Thuraya i Iridium) dla amerykańskiego rządu i wojska na potrzeby ich najbardziej krytycznych misji.

 

Firma Airbus Defence and Space Inc. z siedzibą w Herndon w stanie Wirginia, oferuje szeroką paletę zaawansowanych rozwiązań spełniających amerykańskie wymagania wojskowe i komercyjne, obejmujące skrzydłowe i śmigłowe statki powietrzne, systemy bezpieczeństwa wewnętrznego, komunikację dla bezpieczeństwa publicznego, awionikę i elektronikę obronną oraz systemy wykrywania zagrożeń. Airbus Group przyczynia się do wygenerowania ponad 14 mld dolarów rocznie dla gospodarki amerykańskiej i wspiera ponad 225 tys. amerykańskich miejsc pracy poprzez sieć swoich dostawców.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń