Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space i JVCKENWOOD opracują nowe technologie łączności szerokopasmowej

Airbus Defence and Space i JVCKENWOOD opracują nowe technologie łączności szerokopasmowej

Firmy Airbus Defence and Space (dawniej Cassidian) oraz JVCKENWOOD Corporation podjęły współpracę mającą na celu tworzenie nowych rozwiązań bezprzewodowej łączności szerokopasmowej dla służb bezpieczeństwa publicznego z Ameryki Północnej i Europy. W dalszej perspektywie pozwoli to obydwu firmom zaoferować na tych rynkach przełomowe technologie, w odpowiedzi na przyszłe potrzeby obecnych i nowych klientów.

Organizacje bezpieczeństwa publicznego takie, jak policja, straż pożarna oraz zespoły ratownicze będą potrzebowały modernizacji swojej bezpiecznej łączności z wąskopasmowej do szerokopasmowej 3G lub 4G (Long Term Evolution — LTE), aby móc przesyłać duże ilości danych, na przykład zdjęcia i nagrania wideo. Firmy Airbus Defence and Space i JVCKENWOOD przeanalizują wspólnie, jakie profesjonalne technologie szerokopasmowe nadają się do zastosowania wraz z europejskimi i północnoamerykańskimi standardami cyfrowej łączności radiowej: TETRA i P25. Ponadto, zbadają możliwości wspólnego opracowania technologii i rozwiązań dla rozwoju rynków profesjonalnej łączności radiowej (PMR).

“Nasi użytkownicy sieci PMR stykają się z rosnącymi potrzebami szybszej transmisji danych. LTE została wybrana jako technologia dostępowa dla ewolucji w kierunku usług multimedialnej łączności grupowej po roku 2020,” powiedział Jean-Marc Nasr, dyrektor ds. sprzedaży w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki w firmie Airbus Defence and Space. “Połączenie doświadczeń oraz możliwości w zakresie badań i rozwoju firmy JVCKENWOOD z naszymi to znaczący krok w kierunku uczynienia takich technologii łączności o znaczeniu krytycznym dostępnymi w przyszłości.”

Haruo Kawahara, dyrektor generalny JVCKENWOOD, skomentował: “Wspólny rozwój kolejnych generacji systemów łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego stworzy wiele nowych możliwości, szczególnie w krajach, gdzie dla systemów szerokopasmowej (LTE) łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego przydzielono specjalne zakresy częstotliwości. Zamierzamy wprowadzić na rynek policji, straży pożarnej oraz zespołów ratowniczych pełnoskalowe, szerokopasmowe systemy łączności radiowej z rozwiązaniami wideo oraz czujników. Mamy dobrą sieć dystrybutorów, między innymi w USA, i z chęcią zaoferujemy klientom kompleksowy system P25 nowej generacji. Firma Airbus Defence and Space jest do tego idealnym partnerem.”

Źródło: http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń