Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje System TETRA firmy Airbus Defence and Space wspiera 52 Konferencję Bezpieczeństwa w...

System TETRA firmy Airbus Defence and Space wspiera 52 Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium

Firma Airbus Defence and Space podpisała trzyletni kontrakt na uruchomienie bezpiecznej, cyfrowej sieci łączności TETRA podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (Munich Security Conference). Airbus wraz z lokalną firmą Stadtwerke München mają zabezpieczać infrastrukturę łączności podczas tego wydarzenia na lata 2016-2018.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa po raz pierwszy została zorganizowana w 1963 roku. I tak, organizowana jest ona rokrocznie. Jest najwybitniejszą konferencją w dziedzinie bezpieczeństwa polityki zagranicznej ds. wojskowych oraz przemysłu zbrojeniowego. Jest największym spotkaniem tego typu na świecie. Każdego roku gromadzi bardzo wielu polityków wysokiej rangi z różnych stron świata. Z udziałem polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w sobotę miała miejsce debata w ramach 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Brali w niej udział także prezydenci Ukrainy, Finlandii, Litwy oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. W tegorocznym spotkaniu  Forum omawia były bieżące oraz przyszłe problemy związane z polityką bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom konferencji, Airbus Defence and Space oraz lokalny operator, firma Stadtwerke München korzystali z najnowszych rozwiązań infrastruktury systemów bezpiecznej komunikacji TETRA. Specjalnie dla celów tej konferencji Airbus Defence and Space dostarczył stację bazową TETRA TB3c do istniejącej już sieci radiowej, wybudowanej przez Stadtwerke München. Wojska niemieckie oraz personel będący na konferencji będą mogli korzystać z bezpiecznej technologii radiowej przez cały czas trwania wydarzenia. W związku z wysoką rangą konferencji oraz zwiększonymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa, system radiowy będzie miał zwiększone poziomy zabezpieczeń, takie jak: uwierzytelnianie oraz szyfrowanie transmisji.

Firma Stadtwerke München po raz kolejny dostarczyła na czas konferencji niezawodne, kompaktowe radiotelefony TETRA TH1n. Urządzenia te, idealnie nadają się dla tajnej komunikacji i wykorzystywane już były wielokrotnie podczas tego typu konferencji.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach Tetra, Tetrapol oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń