Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System radiowy firmy Cassidian pomoże zabezpieczyć Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa

System radiowy firmy Cassidian pomoże zabezpieczyć Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa

Monachium, (30 stycznia 2013) – Firma Cassdian wspólnie z przedsiębiorstwem komunalnym Stadtwerke München GmbH, operatorem sieci TETRA, oraz niemiecką armią (Bundeswehrą) zapewni wyposażenie dla utrzymywania bezpieczeństwa podczas 49. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Wydarzenie to odbyło się po raz pierwszy w 1963 roku i z biegiem lat awansowało na pozycję najważniejszej na świecie konferencji poświęconej zagadnieniom polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Każdego roku daje ono decydentom z całego świata możliwość wspólnego przedyskutowania obecnych i przyszłych wyzwań związanych z bezpieczeństwem.

Na tegoroczną edycję, która odbędzie się w dniach 1-3 lutego, przybędzie wielu czołowych polityków i przedsiębiorców z Niemiec oraz zagranicy, a także przedstawiciele mediów. Aby zagwarantować bezpieczeństwo gości i wsparcie w organizacji tej konferencji, Cassidian, wspólnie ze Stadtwerke München zapewni na miejscu najnowocześniejszą, bezpieczną technologię łączności radiowej.

Specjalnie na tę okazję zostaną zainstalowane stacje bazowe TB3c firmy Cassidian, należące do Stadtwerke München. Posłużą one ochronie, obsłudze konferencji oraz wsparciu logistycznemu, które będzie realizować oddział Bundeswehry. Stacje bazowe zostaną przyłączone do istniejącej sieci TETRA. Dzięki niej, możliwa będzie bezpieczna komunikacja podczas całego wydarzenia. Z uwagi na podwyższone wymogi bezpieczeństwa, system radiowy będzie miał specjalne zabezpieczenia, takie jak uwierzytelnianie i szyfrowanie interfejsu radiowego. Ponadto, po raz pierwszy Stadtwerke München zapewni pracownikom ochrony nowe radiotelefony firmy Cassidian, TH1n, będące najmniejszymi na świecie terminalami TETRA, szczególnie przydatnymi w sytuacjach wymagających dyskrecji.

 

Źródło: www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN
Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń