Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowości od Airbus Defence and Space na nadchodzących targach CCW 2014

Nowości od Airbus Defence and Space na nadchodzących targach CCW 2014

Firma Airbus Defence and Space, wiodący dostawca rozwiązań bezpiecznej komunikacji o znaczeniu krytycznym dla użytkowników wojskowych i cywilnych, będzie prezentował swoje najnowsze produkty i osiągnięcia podczas nadchodzących targów Critical Communications World, na stanowisku A301. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 20–22 maja br. w singapurskim kompleksie Marina Bay Sands.

Airbus Defence and Space pokaże tam swoją nową platformę MBS (Multi-Standard Base Station — wielostandardowa stacja bazowa) oraz nowy modem radiowy wysokiej mocy (HiPo) będący połączeniem jego autorskiej technologii PMR (Professional Mobile Radio) oraz technologii LTE firmy Alcatel-Lucent. Obydwa te urządzenia umożliwiają dodanie usług łączności szerokopasmowej do istniejących sieci TETRA lub Tetrapol bez narażania jakości usług głosowych. Stacja bazowa MBS i modem HiPo pracują we wszystkich tradycyjnie wykorzystywanych zakresach częstotliwości UHF: 380–400 MHz, 410–430 MHz i 450–470 MHz.

Urządzenia te zostały przetestowane w rzeczywistych sytuacjach w ramach projektu Safe City Test Bed w Singapurze. Testy obejmowały m.in. należący do agencji rządowej samochód z zainstalowanym rozwiązaniem telewizji przemysłowej (CCTV) oraz modemem HiPo umożliwiającym funkcjonariuszom sterowanie kamerą (np. obracanie, pochylanie i zbliżanie obrazu) oraz przechwytywanie wideo w wysokiej jakości. Obraz był na bieżąco przesyłany do centrów dowodzenia w celu wsparcia decyzyjnego, za pośrednictwem kanału o szerokości 1,4 MHz w paśmie 400 MHz.

Ponadto, Airbus Defence and Space zaprezentuje nową wersję miniaturowej stacji bazowej z większą mocą nadawczą, TB3hp. Jest to najmniejsza na świecie stacja bazowa TETRA wysokiej mocy. Jej moc nadawcza wynosi do 15 W, a sama stacja pobiera jedynie 100 W. Wyższa moc nadawcza umożliwi łączność o znaczeniu krytycznym na większe odległości i w bardziej ekonomiczny sposób względem innych miniaturowych stacji bazowych. Może to być szczególnie korzystne przy uzupełnianiu braków w pokryciu sygnałem lub rozszerzaniu zasięgu na obszary, w których połączenie ze zwykłą siecią jest niemożliwe, takie jak parkingi podziemne czy tunele.

Ostatnią z nowości firmy Airbus Defence and Space na CCW 2014 będzie nowa wersja najmniejszego i najlżejszego radiotelefonu TETRA — TH1n, przeznaczona specjalnie do zastosowań kamuflowanych. Będą jej towarzyszyć odpowiednie akcesoria. Radiotelefon TH1n obecnie jest dostępny w dwóch wersjach: pracującej w zakresie 380–430 MHz oraz w paśmie 800 MHz stosowanym w Azji i Ameryce.

Źródło: Airbus Defence and Space

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń