Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Modernizacja narodowej sieci TETRA C2000 w Holandii zakończona sukcesem

Modernizacja narodowej sieci TETRA C2000 w Holandii zakończona sukcesem

W nocy z 27 na 28 stycznia br. holenderska sieć komunikacji bezpieczeństwa publicznego C2000 została z sukcesem przełączona na nową infrastrukturę TETRA firmy Hytera Mobilfunk ACCESSNET-T IP. Proces migracji rozpoczął się o godzinie 23:00. Stara sieć TETRA została wyłączona w ciągu pół godziny. Nowa infrastruktura została uruchomiona między północą a godziną 1 w nocy.

Holandia była jednym z pierwszych krajów w Europie (obok Finlandii i Belgii), który uruchomił ogólnokrajowy system TETRA (C2000) w służbie bezpieczeństwa publicznego. Obecnie z systemu korzysta około 80 000 użytkowników. C2000 jest ogólnokrajową siecią TETRA w Holandii umożliwiającą wspólną komunikację wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego. Projekt jej budowy w roku 1999 wygrała firma Motorola. Proces budowy sieci został podzielony na 15 obszarów, a jej zakończenie nastąpiło w czerwcu 2004 roku. Operacyjnie sieć funkcjonuje od 2005 roku. System obejmuje swym zasięgiem cały obszar Holandii.

Przetarg na modernizację, rozpisany przez holenderskie Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości w 2015 roku, został podzielony na trzy części. Pierwsza obejmuje system transmisji głosu i danych w standardzie TETRA pomiędzy stanowiskami dowodzenia a jednostkami w terenie, druga — alarmowy system przywoławczy (P2000), natomiast wykonawca części trzeciej zmodernizuje same stanowiska dowodzenia.

Cały proces został zakończony sukcesem a podczas przełączenia personel techniczny był obecny w ponad 600 lokalizacjach aby możliwie szybko reagować w przypadku problemów. W wyniku przełączenia przenośne i przewoźne policyjne radiotelefony TETRA nie miały dostępu do systemu. W tym czasie służby korzystały z alternatywnych środków łączności, takich jak telefonia komórkowa, komunikatory WhatsApp i systemu PrioCom. W ten sposób praca służb bezpieczeństwa publicznego została podtrzymana a obywatele nie zauważyli procesu migracji. Numer alarmowy 112 również przez cały czas pozostał dostępny. Po zakończeniu procesu migracji pojawił się zasięg krajowy sieci TETRA C2000 na nowej infrastrukturze.

W oficjalnym komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, Ferd Grapperhaus powiedział: „Ostatniej nocy nastąpiła migracja do nowej infrastruktury komunikacyjnej naszej sieci łączności C2000. Całość zakończyła się powodzeniem. Sieć została zmodernizowana, aby nasze służby mogły nadal nieprzerwanie i w bezpieczny sposób komunikować się między sobą. Migracja została starannie przygotowana w okresie ostatnich miesięcy pod kierunkiem ministerstwa przez policję, pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz użytkowników z Ministerstwa Obrony

Wszyscy użytkownicy nadal korzystają ze swoich dotychczasowych radiotelefonów. Podobnie jak stara sieć, nowa infrastruktura oparta jest o międzynarodowy standard TETRA. Jak w przypadku każdego nowego systemu, użytkownicy i administratorzy potrzebują pewien okres czasu aby przyzwyczaić się do jego funkcjonowania.

„O ile obecnie wiadomo, nie doszło do żadnych incydentów związanych z migracją. Funkcjonowanie odnowionej sieci głosowej będzie ściśle monitorowane w nadchodzącym okresie. Trwają przygotowania do następnego etapu migracji stanowisk systemu dowodzenia.” – dodał Ferd Grapperhaus.

W ramach modernizacji holenderski system radiokomunikacyjny zyskał szereg ważnych usprawnień. Zwiększona została jego pojemność, poszerzony zasięg i pojawiły się możliwość szyfrowania powiadomień alarmowych.

Źródło: criticalcommunicationsreview.com

https://www.government.nl/…

http://www.hytera-mobilfunk.com/

Hytera logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej: w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń