Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zbuduje system TETRA dla metra w Zhengzhou

Cassidian zbuduje system TETRA dla metra w Zhengzhou

13 czerwca 2012 roku firma Cassidian została wybrana na dostawcę systemu łączności cyfrowej TETRA dla pierwszej linii metra w Zhengzhou, stolicy i największym mieście chińskiej prowincji Henan.

W Zhengzhou planuje się wybudowanie sześciu linii metra o łącznej długości 189 km. Budowa zostanie podzielona na trzy fazy. W pierwszej powstanie linia metra nr 1 o całkowitej długości 35 km i 22 stacjach. Linia wejdzie do użytku w 2013 roku. System łączności radiowej dla niej, który zainstaluje Cassidian, będzie kluczowym elementem dla współdzielenia jednego centrum kontroli pomiędzy kolejnymi pięcioma liniami. Według planów ich budowa ma się zakończyć do 2015 roku.

System TETRA będzie się składał ze switcha umieszczonego w rdzeniu sieci, 23 stacji bazowych i siedmiu konsol dyspozytorskich (DSC), pozwalając użytkownikom znajdującym się w terenie nawiązywać łączność przy pomocy ręcznych radiotelefonów TETRA. System zapewni idealne wsparcie dla zarządzania pociągami, obsługi i utrzymania oraz ochrony metra w Zhengzhou. Będzie służył około 400 bezprzewodowym użytkownikom dziennie. Cassidian zainstaluje go w całości, zorganizuje niezbędne szkolenia oraz zapewni odpowiednie wsparcie techniczne.

Od 2009 Chiny planowały wybudować około 80 linii transportu masowego jeszcze przed rokiem 2015. Metro w Zhengzhou jest jedną z nich. Cassidian dostarczył już systemy łączności TETRA dla innych linii metra w Chinach, wliczając Hong Kong i miasta Shenzhen, Guangzhou, Wuhan, Shenyang oraz Nanjing.

Galvin Wong, dyrektor generalny oraz ds. finansowych Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian, skomentował: „Chiny przeżyły złotą dekadę, jeśli chodzi o budowę miejskiego transportu szynowego, a my jesteśmy zaangażowani, aby w dalszym ciągu wspierać ten ambitny rozwój. Najnowszy kontrakt pokazuje, że nasi chińscy klienci polegają na naszej zaawansowanej technologii, dojrzałych produktach i długim doświadczeniu w tej dziedzinie.”

 

Źródło: http://www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń