Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zbuduje system TETRA dla metra w Zhengzhou

Cassidian zbuduje system TETRA dla metra w Zhengzhou

13 czerwca 2012 roku firma Cassidian została wybrana na dostawcę systemu łączności cyfrowej TETRA dla pierwszej linii metra w Zhengzhou, stolicy i największym mieście chińskiej prowincji Henan.

W Zhengzhou planuje się wybudowanie sześciu linii metra o łącznej długości 189 km. Budowa zostanie podzielona na trzy fazy. W pierwszej powstanie linia metra nr 1 o całkowitej długości 35 km i 22 stacjach. Linia wejdzie do użytku w 2013 roku. System łączności radiowej dla niej, który zainstaluje Cassidian, będzie kluczowym elementem dla współdzielenia jednego centrum kontroli pomiędzy kolejnymi pięcioma liniami. Według planów ich budowa ma się zakończyć do 2015 roku.

System TETRA będzie się składał ze switcha umieszczonego w rdzeniu sieci, 23 stacji bazowych i siedmiu konsol dyspozytorskich (DSC), pozwalając użytkownikom znajdującym się w terenie nawiązywać łączność przy pomocy ręcznych radiotelefonów TETRA. System zapewni idealne wsparcie dla zarządzania pociągami, obsługi i utrzymania oraz ochrony metra w Zhengzhou. Będzie służył około 400 bezprzewodowym użytkownikom dziennie. Cassidian zainstaluje go w całości, zorganizuje niezbędne szkolenia oraz zapewni odpowiednie wsparcie techniczne.

Od 2009 Chiny planowały wybudować około 80 linii transportu masowego jeszcze przed rokiem 2015. Metro w Zhengzhou jest jedną z nich. Cassidian dostarczył już systemy łączności TETRA dla innych linii metra w Chinach, wliczając Hong Kong i miasta Shenzhen, Guangzhou, Wuhan, Shenyang oraz Nanjing.

Galvin Wong, dyrektor generalny oraz ds. finansowych Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian, skomentował: „Chiny przeżyły złotą dekadę, jeśli chodzi o budowę miejskiego transportu szynowego, a my jesteśmy zaangażowani, aby w dalszym ciągu wspierać ten ambitny rozwój. Najnowszy kontrakt pokazuje, że nasi chińscy klienci polegają na naszej zaawansowanej technologii, dojrzałych produktach i długim doświadczeniu w tej dziedzinie.”

 

Źródło: http://www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń