Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

Firma Thales dostarczy systemy radiokomunikacyjne zgodne ze standardem TETRA, dwóm nowym liniom metra w Santo Domingo i w Panamie. System TETRA proponowany przez tę firmę, o nazwie handlowej DigiM@x, zapewni bezpieczną łączność obsłudze pokładowej, terenowej i dyspozytorskiej.

TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

Firma Thales, oferująca kompleksowe rozwiązania transportowe, telekomunikacyjne, sygnalizacyjne i biletowe, jest silnie zakorzeniona na rynku południowoamerykańskim. Pozycję tę wzmacniają dodatkowo zrealizowane dotychczas projekty w takich miastach jak Caracas, Santiago de Chile, Santo Domingo czy też Mexico City.

Thales dostarczy sieć łączności drugiej linii metra w Santo Domingo
Firma Thales zainstaluje swoją sieć radiołączności DigiM@x na terenie drugiej linii metra w Santo Domingo. Linia ta zostanie oficjalnie otwarta w 2012 roku. OPRET, przewoźnik zajmujący się komunikacją zbiorową w Republice Dominikańskiej, poprzez podpisanie tego kontraktu ponownie okazał zaufanie jakim darzy firmę Thales. Firma ta bowiem już wcześniej z powodzeniem wykonała podobne prace na pierwszej linii metra.

Dwudziestokilometrowa druga linia metra będzie przewozić dziennie około 270 000 pasażerów i będzie posiadała łącznik z linią pierwszą. System zarządzania obu linii, oparty na sieci łączności TETRA, będzie współdzielony. Dzięki temu, przewoźnik będzie dysponował pełną interoperacyjnością między tymi liniami.

Thales dostarczy sieć łączności metra w Panamie
Firma Thales zainstaluje swoją sieć DigiM@x opartą na technologii TETRA na terenie pierwszej linii metra w mieście Panama City. Sieć ta będzie służyć zarówno do komunikacji jak i do prowadzenia nadzoru ruchu. Trasa tej kolei podziemnej, o całkowitej długości wynoszącej 14 km, zostanie pokryta 11 stacjami bazowymi TETRA.

Panama City, miasto zamieszkałe przez 1,7 miliona osób, jest najnowocześniejszym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w całym regionie. Nowa linia metra, której otwarcie nastąpi w roku 2013, poprawi komunikację w stolicy.


System DigiM@x składa się w pełni z rozsianej architektury opartej na protokole IP i oferuje wiele korzyści, takich jak przyjazny system zarządzania, skuteczniejsza praca sieci i uproszczone dodawanie nowych usług (aplikacje geolokalizacyjne, itp…). Zastosowanie tego rozwiązania technicznego zapewni przewoźnikom bezpieczną łączność na wszystkich stacjach i liniach.

Po niedawnym podpisaniu kontraktów z francuskimi kolejami SNCF i z metrem w Mecce na dostawę sieci TETRA, te kolejne kontrakty jeszcze bardziej wzmocnią pozycję firmy Thales w sektorze transportowym.

Źródło: thalesgroup.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń