Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

Firma Thales dostarczy systemy radiokomunikacyjne zgodne ze standardem TETRA, dwóm nowym liniom metra w Santo Domingo i w Panamie. System TETRA proponowany przez tę firmę, o nazwie handlowej DigiM@x, zapewni bezpieczną łączność obsłudze pokładowej, terenowej i dyspozytorskiej.

TETRA w nowych liniach metra w Ameryce Łacińskiej

Firma Thales, oferująca kompleksowe rozwiązania transportowe, telekomunikacyjne, sygnalizacyjne i biletowe, jest silnie zakorzeniona na rynku południowoamerykańskim. Pozycję tę wzmacniają dodatkowo zrealizowane dotychczas projekty w takich miastach jak Caracas, Santiago de Chile, Santo Domingo czy też Mexico City.

Thales dostarczy sieć łączności drugiej linii metra w Santo Domingo
Firma Thales zainstaluje swoją sieć radiołączności DigiM@x na terenie drugiej linii metra w Santo Domingo. Linia ta zostanie oficjalnie otwarta w 2012 roku. OPRET, przewoźnik zajmujący się komunikacją zbiorową w Republice Dominikańskiej, poprzez podpisanie tego kontraktu ponownie okazał zaufanie jakim darzy firmę Thales. Firma ta bowiem już wcześniej z powodzeniem wykonała podobne prace na pierwszej linii metra.

Dwudziestokilometrowa druga linia metra będzie przewozić dziennie około 270 000 pasażerów i będzie posiadała łącznik z linią pierwszą. System zarządzania obu linii, oparty na sieci łączności TETRA, będzie współdzielony. Dzięki temu, przewoźnik będzie dysponował pełną interoperacyjnością między tymi liniami.

Thales dostarczy sieć łączności metra w Panamie
Firma Thales zainstaluje swoją sieć DigiM@x opartą na technologii TETRA na terenie pierwszej linii metra w mieście Panama City. Sieć ta będzie służyć zarówno do komunikacji jak i do prowadzenia nadzoru ruchu. Trasa tej kolei podziemnej, o całkowitej długości wynoszącej 14 km, zostanie pokryta 11 stacjami bazowymi TETRA.

Panama City, miasto zamieszkałe przez 1,7 miliona osób, jest najnowocześniejszym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w całym regionie. Nowa linia metra, której otwarcie nastąpi w roku 2013, poprawi komunikację w stolicy.


System DigiM@x składa się w pełni z rozsianej architektury opartej na protokole IP i oferuje wiele korzyści, takich jak przyjazny system zarządzania, skuteczniejsza praca sieci i uproszczone dodawanie nowych usług (aplikacje geolokalizacyjne, itp…). Zastosowanie tego rozwiązania technicznego zapewni przewoźnikom bezpieczną łączność na wszystkich stacjach i liniach.

Po niedawnym podpisaniu kontraktów z francuskimi kolejami SNCF i z metrem w Mecce na dostawę sieci TETRA, te kolejne kontrakty jeszcze bardziej wzmocnią pozycję firmy Thales w sektorze transportowym.

Źródło: thalesgroup.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń