Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola połączyła systemy TETRA w chińskim metrze

Motorola połączyła systemy TETRA w chińskim metrze

Chinskie-Chengdu-Metro-dyspozytornia-lacznosc-TETRA-motorola-small.jpgFirma Motorola Solutions ogłosiła w styczniu br., że dostarczyła system łączności radiowej dla drugiej linii metra w chińskim mieście Chengdu. Jest to oparty na TETRZE, cyfrowy system dyspozytorski działający w paśmie 800 MHz. System będzie połączony z działającym na pierwszej linii metra systemem TETRA. Pierwsze udane połączenie pomiędzy sieciami obu linii metra zostało nawiązane 15 grudnia 2011 roku. To pierwszy tego rodzaju system w chińskim kolejnictwie.

Zagwarantowano tym samym płynną i skoordynowaną łączność awaryjną i dyspozytorską w metrze, oszczędzając w ten sposób znacznych nakładów inwestycyjnych dla metra w Chengdu.

Kluczowe informacje:

  • Motorola Solutions rozpoczęła budowę systemu łączności na drugiej linii metra w Chengdu w III kwartale 2011 roku, zapewniając instalację, nadzór, testy wykonawcze, zarządzanie, planowanie i inne usługi.
  • Połączenie między systemami zapewnia łączność w czasie rzeczywistym z metrem i stacjami naziemnymi oraz eliminuje potrzebę budowania rządowej sieci obok prywatnej sieci metra, redukując koszty budowy i utrzymania.
  • Aby ułatwić zarządzanie w sytuacjach awaryjnych i zapewnianie bezpieczeństwa, system łączności TETRA może być wykorzystywany jednocześnie do zarządzania metrem, czynności dyspozytorskich oraz awaryjnych. Dzięki temu zasoby sieci są dzielone w sposób efektywny.
  • Cyfrowy system trankingowy TETRA firmy Motorola Solutions pozwala na szybkie i dokładne przesyłanie wielu komend do użytkowników radiotelefonów poprzez „prywatny kanał rozmówny”. Umożliwia to prowadzenie akcji ratunkowej w wydajny i skoordynowany sposób. Wydajne i szybkie wydawanie komend i dyspozycji pomaga także zapobiegać awariom mogącym zaburzyć funkcjonowanie metra.
  • Mając ponad 80 lat doświadczenia w zapewnianiu łączności radiowej o znaczeniu krytycznym, firma Motorola Solutions dostarczyła system TETRA dla metra/kolei w Pekinie, Szanghaju, Tiencinie, Kantonie, Hangzhou oraz innych dużych miastach w Chinach.
  • Korzystając z potencjału standardu TETRA w dziedzinie rozwoju sprzętu i laboratorium testowego, zespół ds. rozwoju infrastruktury TETRA z Chengdu Software R&D Center otrzymał bogate możliwości w zakresie badań i rozwoju.
  • Motorola Solutions opracowała specjalne rozwiązania dla niezawodności produktów, elastyczności w czasie rzeczywistym oraz scentralizowanej obsługi natężenia ruchu i jest w stanie zapewnić szybkie, elastyczne i kompleksowe usługi dla użytkowników z branży kolejowej.

Chinskie-metro-w-miescie-Chengdu.jpg

WYPOWIEDZI

Wu Zhong, zastępca dyrektora generalnego metra w Chengdu:
„Metro Chengdu bierze sobie za cel zapewnianie szybkiego i bezpiecznego transportu mieszkańcom miasta. Zaawansowany i niezawodny system łączności firmy Motorola Solutions spełnia wymagania metra w zakresie: zarządzania jego funkcjonowaniem, utrzymania i obsługi awaryjnej. Ta kooperacja ulepszyła naszą służbę dyspozytorską, zarządzanie, utrzymanie i spotkała się ze znakomitym wsparciem ze strony samorządu Chengdu. Jesteśmy przekonani, że system firmy Motorola Solutions da wiarygodną i mocną gwarancję, że metro w Chengdu będzie działać bezpiecznie. Również sprawnie poradzi sobie z rozwijającą się siecią metra oraz rosnącą co roku liczbą pasażerów.”

Chew HockSiong, dyrektor generalny działu Motorola Solutions ds. rządowych i bezpieczeństwa publicznego:
„Jesteśmy bardzo zaszczyceni pracując dla Metro Chengdu i pomagając naszym klientom w osiągnięciu pierwszego połączenia pomiędzy siecią rządową, a siecią prywatną metra. Współpraca ta wskazuje na uznanie i zaufanie Metro Chengdu dla Motorola Solutions oraz chęć bycia liderem w branży metro. Pozwalając samorządowi i metru na wydajne zarządzanie awaryjne, ten projekt obniża także koszty i zapewnia płynną łączność radiową i bezpieczne funkcjonowanie metra. Bazując na naszej technologii dźwięku i dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta, Motorola Solutions wciąż dostarcza przedsiębiorstwom transportu kolejowego światowej klasy profesjonalne rozwiązania i usługi łączności bezprzewodowej.”

Witryna internetowa: Motorola Solutions

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions logoMotorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń