Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Uniwersjady 2011

TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Uniwersjady 2011

Pół roku temu pisaliśmy o największym miejskim systemie TETRA wykorzystywanym przez chińską policję w mieście Shenzen. Obecnie, również w Shenzhen przeprowadzone zostały udane próby łączności TETRA na niektórych odcinkach 2 i 3 linii metra. Było to możliwe dzięki udostępnieniu przez firmę Cassidian infrastruktury i terminali. Docelowo cały ten sprzęt pracować będzie na wszystkich pięciu liniach tego metra.

 

TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Universiady 2011

Uruchomienie testowe pierwszego odcinka linii nr 2 jest kamieniem milowym w budowie sieci metra w Shenzhen, które docelowo będzie składało się z pięciu linii. Zgodnie z projektem linia nr 3 będzie miała długość 41 km i liczyła sobie 30 stacji. Połączy ona wewnętrzną i zewnętrzną strefę ekonomiczną a dodatkowo będzie pełniła rolę linii specjalnej podczas zbliżającej się imprezy sportowej Universiade 2011. Metro w Shenzhen wybrało system łączności TETRA oferowany przez firmę Cassidian, który ułatwi pracę personelu podczas tego wydarzenia sportowego. Wybór firmy Cassidian jest uzasadniony niezawodną pracą podobnego systemu w metrze w Guangzhou, który  powstał z okazji Igrzysk Azjatyckich.

Shenzen-Police-TETRA-Cassidian-THR8.jpgFirma Cassidian wdrożyła system TETRA dla pierwszej linii metra w Shenzhen w roku 2004. Od tej chwili system łączności był rozbudowywany równolegle z samą siecią metra i obecnie składa się z 5 switchów, 125 stacji bazowych i 33 DSC. Na chwilę obecną obsługuje on około 3600 użytkowników dziennie.

Metro w Shenzhen jest budowane i obsługiwane przez 3 przedsiębiorstwa. Ponieważ posiada ono dziesiątki przystanków przesiadkowych, jest niezmiernie ważne aby personel z różnych linii i stacji mógł się ze sobą komunikować i to niezależnie od przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniony.

System zainstalowany przez Cassidian oferuje nieprzerwaną i płynną łączność na wszystkich liniach przy jednoczesnym zachowaniu pełnego wachlarza funkcji standardu TETRA, nawet kiedy użytkownik przechodzi z jednej linii na drugą. Dodatkowo system obsługuje funkcje VPN dzięki czemu każda linia może zarządzać swoimi użytkownikami i grupami rozmównymi w pełni niezależnie. Wszystkie połączenia grupowe i indywidualne są rejestrowane i archiwizowane w centrali, dzięki czemu wszelkie problemy mogą być na bieżąco analizowane i rozwiązywane w ramach troski o stałe poprawianie jakości oferowanych usług tej sieci metra.

Źródło: KeyTouch.info

Czytaj też:

Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

Cassidian TETRA na mistrzostwach narciarskich w Oslo 2011

CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń