Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Uniwersjady 2011

TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Uniwersjady 2011

Pół roku temu pisaliśmy o największym miejskim systemie TETRA wykorzystywanym przez chińską policję w mieście Shenzen. Obecnie, również w Shenzhen przeprowadzone zostały udane próby łączności TETRA na niektórych odcinkach 2 i 3 linii metra. Było to możliwe dzięki udostępnieniu przez firmę Cassidian infrastruktury i terminali. Docelowo cały ten sprzęt pracować będzie na wszystkich pięciu liniach tego metra.

 

TETRA zagości w metrze w Shenzhen z okazji Universiady 2011

Uruchomienie testowe pierwszego odcinka linii nr 2 jest kamieniem milowym w budowie sieci metra w Shenzhen, które docelowo będzie składało się z pięciu linii. Zgodnie z projektem linia nr 3 będzie miała długość 41 km i liczyła sobie 30 stacji. Połączy ona wewnętrzną i zewnętrzną strefę ekonomiczną a dodatkowo będzie pełniła rolę linii specjalnej podczas zbliżającej się imprezy sportowej Universiade 2011. Metro w Shenzhen wybrało system łączności TETRA oferowany przez firmę Cassidian, który ułatwi pracę personelu podczas tego wydarzenia sportowego. Wybór firmy Cassidian jest uzasadniony niezawodną pracą podobnego systemu w metrze w Guangzhou, który  powstał z okazji Igrzysk Azjatyckich.

Shenzen-Police-TETRA-Cassidian-THR8.jpgFirma Cassidian wdrożyła system TETRA dla pierwszej linii metra w Shenzhen w roku 2004. Od tej chwili system łączności był rozbudowywany równolegle z samą siecią metra i obecnie składa się z 5 switchów, 125 stacji bazowych i 33 DSC. Na chwilę obecną obsługuje on około 3600 użytkowników dziennie.

Metro w Shenzhen jest budowane i obsługiwane przez 3 przedsiębiorstwa. Ponieważ posiada ono dziesiątki przystanków przesiadkowych, jest niezmiernie ważne aby personel z różnych linii i stacji mógł się ze sobą komunikować i to niezależnie od przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniony.

System zainstalowany przez Cassidian oferuje nieprzerwaną i płynną łączność na wszystkich liniach przy jednoczesnym zachowaniu pełnego wachlarza funkcji standardu TETRA, nawet kiedy użytkownik przechodzi z jednej linii na drugą. Dodatkowo system obsługuje funkcje VPN dzięki czemu każda linia może zarządzać swoimi użytkownikami i grupami rozmównymi w pełni niezależnie. Wszystkie połączenia grupowe i indywidualne są rejestrowane i archiwizowane w centrali, dzięki czemu wszelkie problemy mogą być na bieżąco analizowane i rozwiązywane w ramach troski o stałe poprawianie jakości oferowanych usług tej sieci metra.

Źródło: KeyTouch.info

Czytaj też:

Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

Cassidian TETRA na mistrzostwach narciarskich w Oslo 2011

CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń