Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic testuje LTE w baskijskim metrze

Teltronic testuje LTE w baskijskim metrze

Firma Teltronic, od niedawna należąca do grupy Sepura, wraz z ITELAZPI, operatorem publicznej sieci TETRA w Kraju Basków, prowadzi w metrze w mieście Bilbao testy terenowe profesjonalnej łączności radiowej bazującej na technologii LTE (Long Term Evolution).

ITELAZPI od 2011 roku świadczy usługi profesjonalnej radiokomunikacji mobilnej, oparte o technologię TETRA i infrastrukturę NEBULA firmy Teltronic, dla komunikacji z taborem szynowym, ochroną i pracownikami inspekcji, kierowania ruchem i utrzymania metra. Sieć metra w Bilbao obecnie obejmuje 41 stacji i służy populacji liczącej 800 tys. mieszkańców.

Aby zachować system radiokomunikacji na najwyższym poziomie nowoczesności, obydwa przedsiębiorstwa zawarły z zarządcą metra w Bilbao porozumienie o przeprowadzeniu testu terenowego. Jego celem ma być zademonstrowanie wykorzystania i korzyści płynących z szerokopasmowej sieci radiołączności w sektorze transportowym oraz łatwości przejścia z infrastruktury NEBULA do nowej generacji – eNEBULA, realizującej łączność TETRA i LTE na bazie jednej sieci szkieletowej.

Przeprowadzono już badania terenowe w tunelach i na wolnym powietrzu, a wdrożenie jest planowane w najbliższych miesiącach. Testy będą także obejmować pokładowe terminale LTE w pociągach metra, rejestratory wideo i kamery zainstalowane w wybranych składach oraz dwie nowe aplikacje: do administracji bazującą na eNEBULA siecią oraz zarządzania materiałami wideo.

Źródło: www.teltronic.es Fot.: Daniel Erler / Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 2.0 de)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń