Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic testuje LTE w baskijskim metrze

Teltronic testuje LTE w baskijskim metrze

Firma Teltronic, od niedawna należąca do grupy Sepura, wraz z ITELAZPI, operatorem publicznej sieci TETRA w Kraju Basków, prowadzi w metrze w mieście Bilbao testy terenowe profesjonalnej łączności radiowej bazującej na technologii LTE (Long Term Evolution).

ITELAZPI od 2011 roku świadczy usługi profesjonalnej radiokomunikacji mobilnej, oparte o technologię TETRA i infrastrukturę NEBULA firmy Teltronic, dla komunikacji z taborem szynowym, ochroną i pracownikami inspekcji, kierowania ruchem i utrzymania metra. Sieć metra w Bilbao obecnie obejmuje 41 stacji i służy populacji liczącej 800 tys. mieszkańców.

Aby zachować system radiokomunikacji na najwyższym poziomie nowoczesności, obydwa przedsiębiorstwa zawarły z zarządcą metra w Bilbao porozumienie o przeprowadzeniu testu terenowego. Jego celem ma być zademonstrowanie wykorzystania i korzyści płynących z szerokopasmowej sieci radiołączności w sektorze transportowym oraz łatwości przejścia z infrastruktury NEBULA do nowej generacji – eNEBULA, realizującej łączność TETRA i LTE na bazie jednej sieci szkieletowej.

Przeprowadzono już badania terenowe w tunelach i na wolnym powietrzu, a wdrożenie jest planowane w najbliższych miesiącach. Testy będą także obejmować pokładowe terminale LTE w pociągach metra, rejestratory wideo i kamery zainstalowane w wybranych składach oraz dwie nowe aplikacje: do administracji bazującą na eNEBULA siecią oraz zarządzania materiałami wideo.

Źródło: www.teltronic.es Fot.: Daniel Erler / Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 2.0 de)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń